Zbabelci pred súdom

Niet väčšej radosti v tomto pandemickom marazme ako to, že konečne sa už snáď začína zmrákať nad neonacistickou partičkou holohlavých prsnatých krikľúňov a Marián Kotleba, ako jej vocca(!), spravodlivosti neunikne. Že je číslo 1488 zo šekov len náhoda a nie premyslený, až cynický odkaz príslušnosti k ideológiám, ktoré si nikdy nerobili ťažkú hlavu s demokraciou a rovnosťou práv, uverí len hlupák. Že dokázali k tomuto odkazu využiť rodiny, ktoré potrebujú pomoc, je obyčajné chrapúnstvo. Čo však asi nikoho neprekvapuje.

Odrbávajte vietekohoOmnoho zaujímavejšie je, ako sa svalnatí hrdinovia zrazu menia na krotkých barančekov, ktorí vlastne nikdy nič také nemysleli a vlastne ani nerobili a oni vlastne ani nič nevedia (čo je ale tak trochu aj pravda). Bolo by to smiešne, keby nemali tak hrozivo vysokú podporu medzi pospolitým ľuďom. Každopádne – nedokazuje to nič viac len to, že ak ide o mladú mamičku inej farby pleti, tak vedia kričať a biť sa do pŕs a biť sa tak všeobecne a ak by bola nablízku nejaká uvoľnená dlažobná kocka, ochotne premiestnia hodom. Akonáhle nad nimi visí hrozba trestu stávajú sa z nich zbabelci. Kotleba zrazu nevie, čo to číslo 1488 znamená a detinsky sa snaží oddaľovať rozsudok súdu tým, že 5 hodín číta úplne nepodstatný balast, vrátanie konšpirácií o očkovaní. Nie vždy, keď máš pred sebou mikrofón, si v štúdiu Slobodného vysielača, kámo. A tá stará Kotleba z parlamentu, čo ani neviem ako sa volá, tá zrazu nevie robiť s počítačom a stáva sa z nej úplný analfabet. Smiešne.

Až príliš dlho sa im darilo pohybovať sa v šedej zóne spravodlivosti, kde jeden breh tvorí demokratická spoločnosť, ktorej všetky výhody využívali zneužívali a druhý breh neonacistické bahno, žumpa, z ktorého vyťahovali tú najväčšiu špinu a hádzali ju práve na ten prvý breh ohurujúc tým rôzne Lívie a absolventov Vysokej školy života. Pevne verím, že je tomu koniec a že vedúci predstaviteľ tohto ideologického omylu dostane nejaký čas na premýšľanie v chládku. A na kde-tu sa objavujúce obavy z toho, či to nebude kontraproduktívne a či mu to náhodou nepomôže k statusu mučeníka, mám len veľmi krátku reakciu: Nech.

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

9 Comments

 • Ander Kixa
  Posted 13. októbra 2020 21:25 0Likes

  Ty o múr otrepaný jeremiášov obrezaný vecheť!
  Keby na Slovensku bola rovnoprávnosť a sloboda vysloviť názor a predkladať fakty, ktorých predkladanie je v tejto “demokratickej” spoločnosti zakázané, tak by si sa kukal ako veverička do masla, čo sa deje a ako sa rúcajú klamstvá, na ktorých je postavený tvoj úbohý naničhpdný život.

  • petiar
   Posted 13. októbra 2020 21:28 0Likes

   Hahahaaaaa! Môj život je úžasný aj vďaka komentárom ako je tvoj! 🙂 Pac a pusu!

   • Ander Kixa
    Posted 14. októbra 2020 20:31 0Likes

    Vyser si oko buzerant

    • petiar
     Posted 14. októbra 2020 20:33 0Likes

     Tak nič, myslel som si, že s tebou bude väčšia sranda. Ale čo sa dalo čakať od náckov, že? 🙂

     • Ander Kixa
      Posted 14. októbra 2020 22:53 0Likes

      srandujem s inteligentnými ľuďmi, ktorí majú zmysel pre humor a vedia kde je hranica. Ty si hovno, ktoré nevie, kde je hranica, ktoré vlastne nevie nič, ale kádroval by a zatváral do väzenia za NIČ len taký fukot. Ako som povedal, príde doba keď budeš čumieť ako sviňa z rýchlika.

     • petiar
      Posted 14. októbra 2020 22:56 0Likes

      Ale kde, ja si myslím, že zatvárať by mali len vrahov, zlodejov a prašivých náckov. Ináč rýchlikom chodím rád, ale veľmi z neho nečumím. 🙂 Ďakujem za názor, maj sa pekne!

 • Ander Kixa
  Posted 16. októbra 2020 20:33 0Likes

  Čo je to prašivý nácko? Zadefinuj.
  Čo vieš o nacizme?

 • Ander Kixa
  Posted 18. októbra 2020 8:55 0Likes

  Strata času bolo tých 30 sekúnd čo zasúval tvoj tato

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím