Zákaz zhromažďovania? A boli ste v Auparku?!

Viem, Aupark a podobne veľké nákupné centrá sú medzi výnimkami. Kompetentným na obláčiku neprekáža, že som sa takmer nevedel predrať z jedného konca na druhý, pričom by tých ľudí tam mohlo byť menej, keby nestáli v radoch pred prevádzkami, kde ukazujú či patria do kategórie OP.
 
(Ešte sa im pokojne môže stať, že ich kontrolór/ka pošle preč, lebo nemajú presne ten vzor tlačiva, ktorý si dotyčná osoba predstavuje a ukázať SMS s výsledkom pozitívneho testu nestačí, lebo je potrebné mať QR kód – ale pozor! Nie fotografiu! Musí to byť súbor alebo aplikácia!)
 
Toto všetko zažívajú tisíce ľudí v jednom nákupnom centre denne, pričom z prostredia médií, prezidentského paláca a z vlády sa nám prizvukuje, že je to v záujme ochrany nášho zdravia, je nutné to podstúpiť a určite z toho nemá nikto prospech.
 
Ani zďaleka! O vírus, ochranu zdravia a o naše dobro tu nešlo, nejde a ani nepôjde!
 
Popri tom, ako sa masy ľudí v Auparku apod. tlačia na sebe, v situácii, kedy nás vláda “chráni pred smrtiacim nebezpečenstvom ” – smrtiacim vírusom, ktorý sa má najlepšie šíriť práve vo vnútri budov a pri čo najväčšej koncentrácii ľudí – by sa nedajbože mohlo stať, že v holičstve, podniku alebo v malom obchode, mimo tzv. esenciálnych obchodov, by boli naraz dvaja ľudia. Aj preto boli ešte donedávna radšej zavreté. Lebo predsa zdravie ľudí! Kto príčetný by tomu neveril?
 
Ďakujeme kompetentným, že nám dovolili sa aspoň stretnúť na Vianoce s blízkymi mimo lyžiarskeho svahu! Je to síce veľké riziko, ale naša obetavá vláda má tú politickú odvahu ho podstúpiť!
 
A nebodaj by sa ľudia zhromaždili vonku. Pri príležitosti športovania, alebo vyjadrenia nespokojnosti s prístupom vlády k zdravotníctvu, či k celkovému smerovaniu Slovenska. Takých je potrebné pokutovať a zatýkať!
 
Svoje o tom vie povedať po včerajšku aj Robert Fico.
 
Nie, za jeho opätovný vzostup nemôže ani “rozoštvávanie ľudí”, svojský prístup k opatreniam či “rozduchávanie nenávisti”. Za jeho vzostup môže tom, že vo vláde máme neschopných diletantov a (polo)mafiánov, ktorí si asi myslia, že sú nenahraditeľní a že iba oni majú právo spravovať veci verejné.
 
Za vzostup Smeru môže to, že Fico a spol. dokážu reagovať na všetky vaše prešľapy a pokrytecké vyjadrenia. Takto pred rokom a pol ležali na dne ringu, nemali témy a vyzeralo to, že definitívne končia. A iba vďaka vláde, prezidentke a médiám dokáže byť táto partia aj po dvanástich rokoch bačovania, podľa mienky stále väčšej časti verejnosti, pri porovnaní s vami, čoraz viac schopnejšia a prijateľnejšia.
 
Takýto marketing, aký smerákom na základe vyhlášok a nariadení urobili policajti včera, by Ficovi zrejme neporadil žiaden marketingový mág.
 
Máme skrátka čarovnú vládu. Z niekoľkonásobného premiéra dokázali urobiť protisystémového bojovníka a politickú obeť. Ešte v lete som sa smial, keď Fico vyhlasoval, že chce so Smerom vyhrať voľby. S pomocou súčasnej koalície to však určite dokáže!
Text bol pôvodne publikovaný ako status na mojej facebookovej stránke.
Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím