Vážená pani prezidentka…

Nedá mi nereagovať na “rozhorčený” príhovor našej pani prezidentky. Ona vyčíta ľuďom, že nemajú “tliachať” o korone, že nerozumie tejto krajine.
Bodaj by rozumela, keď ju táto krajina doteraz vlastne vôbec nezaujímala. Keby ju zaujímala, myslím, že svoje slová o tliachaní a počúvaní odborníkov by bola adresovala už prvej Matovičovej vláde. Bola by podporila bývalého ministra Krajčiho, ktorý na vláde plakal, aby sa zaviedol lockdown, lebo predpokladal, čo to v januári tohto roku narobí, tá Matovičova atómová bomba. Ale nie, vtedy bola tíško ako myš, len “všetko citlivo vnímala”.
Mala si zavolať na koberec predsedu vlády Matoviča, ministrov zodpovedných za zdravotníctvo, hospodárstvo, školsto atď. a mala sa pýtať, čo robia, prečo to robia. Prečo nepočúvajú odborníkov.
Nie, po páde Matoviča a šaráde s odstupovaním ministrov, ako vydieracím nástrojom, ich znova tých istých vymenovala nazad.
Prešiel ďalší rok a chyby sa opakujú, nekompetentnosť tejto vlády sa prejavuje aj naďalej. A pani prezidentka namiesto toho, aby vyzvala tých, ktorí nám vraj vládnu, aby počúvali odborníkov, podpíše hlúpy, diskriminačný zákon, ktorý nič nerieši a rozhodne sa osočovať ľudí, že tliachajú o korone.
Je kopa ľudí, ktorí boli “zodpovední”, dali sa zaočkovať,a doplatili na to, či následkami, či životom, či opätovným nakazením sa. Je kopa ľudí, ktorí sa síce nezaočkovali, ale poctivo dodržujú tie ich priblblé, nelogické opatrenia, upravili si životosprávu, posilňujú imunitu vitamínmi, aby neochoreli a tiež sa covidu nevyhli, a ona si dovolí útočiť na všetkých týchto ľudí.
Akým právom?
Nech útočí na tých, ktorí priamo spadajú do jej vreca – predseda vlády a ministri. Tí sú povinní zabezpečiť chod republiky, zabezpečiť lieky a ľuďom, ktorí majú záujem, zabezpečiť vakcíny. Ale rozhodnutie, čo človek urobí so svojim zdravím a životom, to nech nechá na ľudí.
Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím