Útok na Ukrajinu je jednoznačne prejavom agresie Ruskej federácie

Uznanie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky a následné zahájenie vojenskej operácie na toto územie bolo z hľadiska taktiky geniálny ťah. To však nemení nič na tom, že sa jednalo o narušenie štátnej suverenity Ukrajiny🇺🇦 a porušenie viacerých medzinárodných zmlúv👎.
I keď toto rozhodnutie je rovnako kontroverzné ako vyhlásenie samostatnosti Kosova v Srbsku, stále som mal nádej, že by to mohlo zabrániť ďalšej eskalácii konfliktu na Ukrajine.
Zmýlil som sa.
Keď som si ráno prečítal správy o zahájení útoku Ruskej federácie na Ukrajinu, neveril som vlastným očiam.
Nie je pre mňa nič smutnejšie ako vidieť dva bratské slovanské národy bojovať jeden proti druhému.
Nerobím si ilúzie o žiadnej z veľmocí, či už je to USA🇺🇸, Čína 🇨🇳alebo Rusko🇷🇺.
Preto je potrebné uvedomiť si, že každá veľmoc hľadí predovšetkým na svoje vlastné záujmy.
Z hľadiska geopolitiky je jasné, prečo sa Vladimír Putin rozhodol zahájiť vojenskú operáciu na Ukrajine🇺🇦. Ukrajina sa stala akousi nárazníkovou zónou medzi USA a Ruskom a pre obe strany je toto územie strategicky dôležité.
Nech už sú ale dôvody Ruskej federácie akékoľvek, tento vojenský akt je prejavom agresie a je nutné ho razantne odsúdiť.
Tak ako v každej vojne, aj tu budú najviac trpieť práve civilisti – obyčajní ľudia ako ste vy alebo ja, ktorých nezaujímajú politické hry Ruska🇷🇺 a USA🇺🇸, a chcú len v pokoji a v mieri žiť vo svojej vlastnej krajine.
Tento konflikt však nevyriešime ďalšími zbraňami a ďalšími raketami. Slovenská republika 🇸🇰sa za žiadnych okolností nesmie ❌vojensky zapájať do tohto konfliktu, pretože obe krajiny sú našimi strategickými partnermi.
Diplomacia je jediné možné riešenie🕊.
Buďte silní bratia🇺🇦, držte sa🙏.
Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím