Týranie zvierat a jedenie psov do 21. storočia nepatria.

Podporili sme zákon o sprísnení trestných sadzieb!

Tak ako drvivá väčšina ľudí na Slovensku sa nemôžem s pokojom dívať na všetky tie videá a reportáže o vraždení a jedení psov, nie len v osadách. V parlamente sme uvítali racionalizáciu pôvodne nezmyselného návrhu zákona, z ktorého tak boli odstránené všeobecné a vágne paragrafy, a teda sme nemali problém tento zákon podporiť.

Nechať hladom podochnúť viacero zvierat naraz je tak po novom trestný čin, nie len priestupok a samotné trestné činy tohto charakteru boli presunuté do kompetencie enviromentálnej polície. Tá však nemá možnosti, kapacity a ani zdroje na potieranie tejto kriminality, ktorá je bohužiaľ v mnohých oblastiach v nechutnom rozsahu. Preto samotný zákon ešte nič nerieši.

Zo strany predkladateľov nám však bolo prisľúbené, že dôjde k aktívnej komunikácii s ministrom vnútra a hľadaniu riešenia pre tento nelichotivý stav, s cieľom navýšiť kapacity a zdroje enviromentálnej polície.

V prípade spoločného dobra nemá naša strana problém zahodiť spory a politické rozdiely a spoločne sa dohodnúť aj s politickým oponentom. Preto podporíme každý dobrý návrh, nie len v otázke tejto problematiky a budeme naďalej svojou prácou prispievať k riešeniu vážnych spoločenských problémov, ako aj svojimi hlasmi prispievať k zlepšeniu života ľudí a zníženiu kriminality.

Viac sa dozviete vo videu

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

1 Comment

  • Ander Kixa
    Posted 5. októbra 2020 20:59 0Likes

    Každý zákon na ochranu a pomoc nevinným tvorom je vítaný. Teraz filozofická otázka. Prasa je fyziologicky človeku bližšie ako pes. Tiež sa vie tešiť, tiež sa vie naučiť všetko to čo dokáže pes, je v priemere možno dokonca inteligentnejšie ako pes, tiež ho bolí, keď ho týrajú v bitúnku, tiež je v strese v preplnenej maštali, počas prepravy v nákladiaku… Takže, Miňo, dostal.si loptičku a si na ťahu.

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím