Trestné stíhanie za tričko Krátky Proces (Dávid Kúrňava) #SDK4PICTURE

Dňa 23.07.20 som bol zadržaný za to, že som prišiel vypovedať k svojmu trestnému oznámeniu ktoré som podal na 19 ročné dievča s toho dôvodu, že propagovala rasistický status
voči majorite (viď obrázok)

Následne, keď som opustil budovu Naka a išiel som naspäť do zamestnania prešiel som asi 15 metrov a prišli ku mne operatívci a zadržali ma kvôli môjmu tričku
na tričku bolo logo kapely Krátky Proces:

Následne som bol postavený pred vyšetrovateľa ktorý mi oznámil, že som sa pravdepodobne dopustil porušenia trestného zákona §422 potláčanie práv iných… Pretože moje tričko je vraj z neonacistickej kapely. Bol som samozrejme v šoku lebo v tom tričku  som behával po Žiline, Kysuci, Ružomberku, Nitre a aj Bratislave a nikto mi nepovedal ani slovo.
Uvedomujem si, že kapela ma minulosť akú ma ale ja som preboha na tej kapele vyrastal 10 rokov, a nikto mi nikdy nepovedal, že to čo počúvam je trestné. Ďalej mi vyšetrovateľ okrem trička odobral aj rúško zo znakom Slovanského kolovratu a dva mobilné telefóny. Prokurátorovi navrhol trest v rozmedzí 1 až 5 rokov, čo sa týka obvinenia tak prokurátor ma do dnešného dňa ešte neobvinil, dôvodom prečo som bol zadržaný a obvinený vyšetrovateľmi je ten, že na tričku vraj propagujem symbol NSDAP (ozubené koliesko) O celej situácií budem ešte informovať, Ja som si uvedomil, že v minulosti som spáchal čo som spáchal ale to teraz nikto nemá právo mi brať niečo na čom som vyrastal ! Som zvedavý ako sa prokurátor postaví ku otázke keď sa ma vyšetrovateľ pýtal, že čo počúvam okrem Krátkeho Procesu, na jeho otázku som uviedol, že Korn, System of a Down, Slipknot,Reborn, Slayer, a Metallica.
PS: Pripínam ešte fotky zo zápisnice 🙂

By: Dávid Kúrňava
#SDK4PICTURE

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím