Texas: Očkovanie musí byť dobrovoľné!

Keď už sa niektorí naši vládni predstavitelia chcú tak veľmi podobať západu a Spojeným štátom americkým, mali by sa inšpirovať takými štátmi ako je práve Texas. Minimálne by mohli prebrať ich prístup ku covidovým opatreniam či povinnosti očkovania.

Republikánsky guvernér Texasu Greg Abbott vydal tento utorok nariadenie, ktoré zakazuje akémukoľvek subjektu v Texase vyžadovať potvrdenie o očkovaní proti koronavírusu. Očkovanie síce odporúča, no tvrdí, že by malo „zostať dobrovoľné a nemožno k nemu nikoho nútiť.“ Nie je to prvé nariadenie, ktorým sa texaský guvernér snaží bojovať proti prehnaným krokom Bidenovej vlády. Abbott už v júni vydal nariadenie, ktoré zakázalo školám zaviesť povinné nosenie rúšok.

Každý človek má právo sám sa rozhodnúť, ako sa bude starať o svoje zdravie. Niekto si zvolí cestu zdravého životného štýlu, niekto viac verí očkovaniu. Je na každom z nás porovnať si všetky pre a proti, a slobodne si vybrať.

Nikto však nesmie byť pod hrozbou pokuty či straty zamestnania nútený sa zaočkovať. Nie v demokratickom štáte, za aký sa Slovenská republika považuje.

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

2 Comments

  • Marek Gábrik
    Posted 14. októbra 2021 18:19 0Likes

    Som rád, že tu po dlhej dobe vidím aj článok niekoho iného, ako mňa. 😀 Musíme túto platformu spropagovať a prilákať sem viac ľudí, nech sa to tu zaplní článkami a ľudia majú svoj priestor na vyjadrenie.

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím