Testovanie ako hrozba pre fungovanie štátu

“…Boli by sme prvá krajina na svete, ktorá pretestuje všetkých obyvateľov a takýmto veľmi rýchlym spôsobom sa pokúsime zastaviť šírenie ochorenia Covid-19.

Takouto vetou sa pochválil premiér Matovič nemeckej kancelárke Merkelovej. Neskôr to oznámil aj verejnosti, ale bez odbornej diskusie. Všetko by bolo v poriadku, keby počúval rady o obavy odborníkov. Ale on si robí to čo chce, správa sa ako diktátor.

Problém v tom testovaní je ten, že tie testy nie sú veľmi spoľahlivé. Pri najlepšom je spoľahlivosť 98%. Ak si vezmeme, že na Slovensku žije približne 5 400 000 obyvateľov a všetci by sa dali otestovať, tak 2% z toho je 109 000 občanov, ktorí môžu byť neprávom označení ako pozitívny, na koronavírus.

Pozitívny znamená, že bude musieť podstúpiť 14 dňovú karanténu. Navyše všetci čo s ním žijú budú musieť byť v karanténe tiež. Takže s tých 109 000 občanov máme zrazu ďalšie tisíce, čo budú musieť ostať doma. Je to len príklad, dosaďte si tam iné čísla a výsledok je hrozný aj tak.

Ak ostanú doma, nebudú pracovať. Budú to pekári, farmári, predavači, riadiaci pracovníci a iné povolania. Ak bude veľmi veľa pozitívnych, tak nebude mať kto zabezpečiť základné služby v štáte, lebo budú musieť byť doma. Ak bude pekár doma, nebude chlieb.. a tak ďalej. Nikto dnes nevie, koľko je pozitívnych občanov. Navyše, ak sa nedáme otestovať, budeme aj tak musieť ostať doma v karanténe.

Tento korona vírus tu bude s nami navždy, tak ako vírusy pred ním a ďalšie, čo len prídu, musíme sa s ním naučiť žiť. Testovanie ho nezastaví, nijako to nepomôže. Vlastne pomôže, pomôže “zarobiť” firmám od ktorých štát nakúpi tie testy. Je to práčka na peniaze.

Ak by som sa dal dnes otestovať a o hodinu sa nakazím, aký to ma zmysel ten test. Ten test je platný len v tej sekunde, kde mi oznámia že som negatívny, lebo hneď potom sa môžem nakaziť, ale budem chodiť po meste s papierom, že som negatívny.

Ak si zoberieme taky priemer testovaní tak z 10 000 testov je 1000 pozitívnych. Mám strach, že na Slovensku je tých pozitívnych veľmi veľa, lenže im ten vírus prešiel ako nič, ani to nezbadali. Tento test ich odhalí a všetkých zavrie do karantény.

Podľa mňa je to zbytočné a Slovensku to veľmi ublíži. Ak by bolo testovanie také super, tak dávno by to spravili oveľa bohatšie krajiny ako Francúzsko alebo Nemecko. V dobe, keby mal štát najviac šetriť ide dať milióny na testovanie, ktoré nič nevyrieši.

Ja sa testovať nedám, nebudem sa zúčastňovať na tomto sociálnom experimente, ktorý vzišiel z chorej hlavy a neberie do úvahy názory odborníkov.

 

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

1 Comment

  • Vanessa
    Posted 20. októbra 2020 20:37 0Likes

    Ja osobne tiež odmietam byť súčasťou niečoho takéhoto. Toto celoplošné testovanie vôbec nemá zmysel a nejak sa to celé míňa účinkom….
    Zbytočne vyhodené peniaze, ktoré sa mohli v dnešnej situácii použiť na iné účely. Pánovi premiérovi a vláde toto celé už prerastá cez hlavu a tak vymýšľajú takéto nezmysli. Strašia slušných ľudí tým, že stratia zamestnanie, budú mať len základnú zdravotnú starostlivosť a po uliciach budú vojská. Veľmi by ma zaujímalo, či sa aj pán Igorko Matovič dá otestovať 🙂
    Veľmi silne o tom pochybujem. Tak prečo by sme to mali spraviť my?….. 🙂

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím