Sonda do vnútra našej spoločnosti..?

Dievča z osady pri Moldave nad Bodvou, ktorú preslávil medializovaný prípad, ako vyhrala bežecké preteky len v balerínach otehotnela a hrozí tak, že nebude môcť pokračovať v kariére. Okolnosti prečo a ako a či za to opäť môže “rasistická spoločnosť”, stereotypy či málo inklúzie odložme nachvíľu bokom, zarazilo ma niečo iné.
Dlhšie som nebol na osobnom Facebooku a spravoval som len stránku cez aplikáciu Creator studio. Človeku to dosť psychicky pomôže. Odporúčam to každému – aby zminimalizoval svoj čas na sociálnych sieťach. Neskôr sa však môže stať, že vás niektoré veci, na ktoré ste boli zvyknutí, zaskočia, no v konečnom dôsledku neprekvapia. Z obláčika spadnete naspäť na zem.
K veci: Prešiel som si vlákno komentárov pod príspevkom u jedného známeho mainstreamového blogera, ktorý sa rozpísal na túto tému a predniesol svoj názor. Pán bloger je pravdepodobne z bubliny, ktorú by sme označili ako “liberáli”.
Komentár s nápadom, že tehotnému dievčaťu z osady niekto pošle peniaze na potrat, respektíve, že zorganizuje zbierku pre tento účel mal o niekoľko desiatok viac lajkov a srdiečok ako komentár s ponukou, že daný človek dievčaťu s výchovou pomôže a že do tejto aktivity vie zapojiť viacero ľudí, ktorí by vedeli a boli ochotní pomôcť, napríklad aj materiálne.
Ako spoločnosť žijeme krízu s hlbokými koreňmi, ktorá sa neustále rozširuje a koledujeme si o veľmi zlú budúcnosť. A bol by som veľmi rád, keby som len preháňal.
Odkaz na môj TG kanál:

Text pôvodne vyšiel ako status na mojej Facebookovej stránke

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím