Oslobodenie = Okupácia?

Dnes som si prečítal najnovší status poslanca Blahu. Nasmial som sa na tých komentároch pod statusom, koľko ľudí stále verí, že nás od Európskej únii oslobodí Ruská Federácia, ako príde milovaný spasiteľ Putin a zachráni nás od všetkého zlého.

Ako každý jeho status, na začiatku sa hrá na obeť, ako všetci proti nemu bojujú, ako ho nikto nemá rád… A ľudia, ľutujte ho chudáčika. Zlé denníky, zlý eset, zlá americká ambasáda.

Vyzdvihuje že na Slovensku padlo 150 tisíc sovietov a američanov len 150, podľa neho “kusov” . Pre nášho poslanca nie je ľudský život ako ľudský život. Život hrdinského sovietského vojaka je viac ako život američana, nemca, slováka… Pán poslanec zabudol dodať, koľko z tých 150 tisíc sovietov padlo po guľke od zadu, od vlastných 🙂

Ďalej píše že síce bol pakt Ribbentrop – Molotov, o rozdelení Poľska, ale netreba zabúdať, že ZSSR sa snažil o pakt aj s Francúzskom a Britániou. Ale oni bohužiaľ odmietli pakt s takým významným partnerom. Podľa jeho slov, by radšej šli s Hitlerom ako s komunistami. Hitler bol na scéne veľmi krátko aby o jeho národnom socializme vedeli západné krajiny tak podrobne ako o komunizme. Už vtedy vedeli že komunizmus je najväčšie zlo.

Čo by sme robili bez hrdinského sovietskeho zväzu, keby nás neoslobodil a potom tu neostal na desiatky rokov. Stalinov sen o ovládnutí Európy sa stal skutočnosťou. Stalin dobyvateľ. Dobyl Berlín a privlastnil si ho spoločne s celou východnou Európou. Zázračne všade voľby vyhrali komunisti. Na Slovensku to tak nebolo ale Česi nás prehlasovali.

A po vojne od 50. rokoch si komunistov mohli naplno užiť všetci obyvatelia “východného bloku” . Im bolo jedno či bol človek partizán, bojoval proti fašistom, oni ho odsúdili za vymyslené obvinenie. Nastalo dlhé obdobie strachu.

Poučme sa z histórie. Nikdy nedovoľme aby tu vládol nacizmus, fašizmus ani komunizmus. Všetky tieto režimy sú zodpovedné za smrť miliónov ľudí.

Pán poslanec komunizmus  nekriticky obhajuje. A ľudia, ktorí celý život sedeli doma, videli akurát tak ostnatý drôt na rakúskej hranici, chodili do práce a správali sa ako roboti ho s radosťou zdieľajú. Komunizmus je minulosť, naša mladá generácia podporuje demokraciu.

Bublina v ktorej žije pán poslanec raz praskne. Čím skôr, tým lepšie.

¡Viva la democracia!

¡La muerte del comunismo!

 

 

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

5 Comments

 • Davidés
  Posted 6. mája 2020 19:57 0Likes

  Ach, to je tak plytké, čo tu píšeš… Nepoznáš históriu a tliachaš nezmysly. Tento blog je výkrik do tmy. Ak jedného dňa nedajbože, čo nikto so zdravým rozumom nechceme, ale keby náhodou, hypoteticky sa Únia rozpadla a nastal by hospodársky chaos, ty si naozaj myslíš, že by nám pomohol Veľký brat? No kto iný by nám ostal, na koho by sme sa ešte mohli obrátiť, ak nie Rusko. (ktorý je náš najbližší ne-zmluvný spojenec). A toto je predikcia na najbližších 20-30 rokov, kedy bude Putin už starý deduško na odpočinku ak nie mŕtvy. A čo sa týka ZSSR. Ja uznávam ZSSR a preto, lebo to boli oni, kto nás oslobodil. Oni sa sem trepali až z Uralu a pritom vôbec nemuseli. Takisto medzi nimi boli oddiely mladých 20 ročných deciek ako medzi amíkmi. Dnes Československo má tendenciu nenávidieť Rusov alebo komunistov za 68 rok, ale ja by som to za takú tragédiu nepokladal. Bola to chyba a previnenie individuálnych politikov, a nie celého režimu a už vôbec nie sovietskej armády. Treba pripomenúť, že v prvom rade to boli tí úžasní kapitalisti zo západu, hlavne z USA, ktorí trvali na rozdelení sveta na východ a západ a nejaké uvoľňovanie (ako vo vtedajšom ČSSR) bolo proti ich vôli.
  Ja tiež podporujem demokraciu, ale určite nie takú, akú nám diktuje EÚ alebo Veľký brat. V súčasnosti je Ruská demokracia omnoho vyspelejšia.

 • Peter
  Posted 6. mája 2020 21:16 0Likes

  Nie som historik, nepoznám detailne históriu 2.sv vojny ale jedno viem že oslobodenie je jedna vec. Mali oslobodiť a stiahnúť sa späť na Sibír. A nie dosadiť si svoju vládu, oponentov pozatvárať a spraviť z nás satelit ZSSR. Každý máme vlastný názor. O tom je demokracia. A rusko by som si ako vzor demokracie nebral.

  • Stefan Jan
   Posted 23. mája 2020 18:23 0Likes

   Mohli to tí sovieti urobiť aj tak, že by vyhnali Nemcov zo svojho územia a na hranici by sa zastavili a ostatné by nechali na nás, nech sa s nimi vysporiadame. Dnes je moderné uvažovať nad tým, čo by bolo, keby … Takýto myšlienkový experiment som ešte nikde nečítal, ale bolo by to zaujímavé. Náš Slovenský štát, ako spojenec Nemecka, by pravdepodobne robil nemeckým vojakom nejaké to technické zázemie a bol by ich tu prechovával až do kapitulácie. Ktovie, ako by pokračovalo povstanie.

 • Stefan Jan
  Posted 11. mája 2020 15:43 0Likes

  V podstate sa dá súhlasiť s jednou drobnou námietkou. Británia s Francúzskom v skutočnosti aj išli do spolupráce s Hitlerom – veď s ním podpísali Mníchovskú dohodu. Túto sme kedysi nazývali Mníchovskou zradou a myslím, že to je primeraný názov, ktorý by sme mohli používať aj dnes.

 • Ander Kixa
  Posted 24. mája 2020 18:53 0Likes

  Po zhliadnutí, ideálne 2 – 3 násobnom, filmu TGSNT získa človek dosť odlišnú predstavu o význame slova “oslobodenie”.

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím