Matovičov nominant Pollák rozhadzoval peniaze na neuveriteľné nezmysly

Prečo sa doteraz problémy s asociálmi iba zhoršujú a nič sa nemení, aj napriek tomu, že na riešenie problému odchádzajú stovky miliónov eur? Kam miznú tieto peniaze a kto o tom rozhoduje? To sú otázky, ktoré sa daňoví poplatníci, tvrdo pracujúci občania Slovenskej republiky, pýtajú neustále a vláda sa odpovedí aktívne zdráha.

V dobe, kedy úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity zastával Matovičov nominant Pollák sa to tam pochybnými projektami a divnými dotáciami doslova hemžilo.

Príkladom sú projekty, na ktoré som poukazoval minule, pričom nešlo o nič iné, ako o bohapusté plytvanie verejnými zdrojmi na nezmysly, ktoré nemohli nijak zlepšiť situáciu s neprispôsobivými obyvateľmi, ktorí nepotrebujú hýčkanie, ale prácu!

Pri dvoch projektoch, realizovaných v roku 2014 udelil Pollák záujmovému združeniu právnických osôb, nazývanému “Platforma na podporu zdravia znevýhodnených skupín” takmer 1 150 000 eur na projekt “Zdravé komunity”, pri ktorom mali pracovníci tohto zoskupenia realizovať v osadách na východe rôzne činnosti, ako meranie tlaku osadníkom, preventívne vyšetrenia, prednášky, motivovanie k očkovaniu a pravidelným prehliadkam u lekára atď. s cieľom zlepšiť ich zdravotný stav.

Zaujala ma neuveriteľne vysoká cena projektu, a preto som sa dôkladne pozrel na jednotlivé výdaje v zverejnenom rozpočte, pričom som ostal v nemom úžase, ako sa peniaze daňových poplatníkov rozkotúľali na rôznych šialených čiastkách:

– 800 000 eur šlo iba na mzdy účastníkom projektu,
– 135 000 eur vydali na akési školenia,
– 59 000 eru na stravné lístky,
– 56 000 eur na cestovné výdavky,
– 40 000 eur na administratívne výdavky,
– 28 000 eur predstavovali telekomunikačné náklady.

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím