Marián Kotleba prečítal knižku

Na tom by nebolo nič zvláštne, poviete si. Čítame knižky denne. Lenže u náckov je to asi naozaj veľká vec, nakoľko Marián Kotleba o tom, že prečítal knižku, natočil video (nechcite to vidieť). Pri všetkej úprimnosti mu gratulujem a prajem, aby v nastúpenom trende nepoľavoval a skúsil to aj ďalej. Akurát by som odporúčal nejakú jednoduchšiu literatúru, nakoľko podľa toho videa a toho, čo o tej knižke povedal, bola za ďaleko za hranicou toho, čo on dokáže (alebo chce) pochopiť.

Áno, priznávam, že ma to trochu nahnevalo. V jednom svojom vystúpení si totiž robím posmech práve z toho, že Marián Kotleba by si niekedy prečítal knižku a poviem vám, je to úžasný pocit ako sa na tom smeje niekoľko stoviek ľudí a ešte za to aj dostanem zaplatené (hoci to by som pokojne robil aj zadarmo). Akurát teraz budem musieť ten vtip trochu upraviť – našťastie je v tom videu kopec inšpirácie. Sám som sa miestami nahlas rozosmial.

Ale späť ku knižke. Je známe, že náckovia majú všeobecný problém s pochopením (písaného) (textu), z histórie je nám neslávne známe najmä to ako ďaleko zašiel Hitlerov pokus o pochopenie Nietzscheho teórie o nadradenosti rás. Na druhej strane – to, že Marián Kotleba toto video natočil má aj pozitívnu stránku – väčšina jeho voličskej základne konečne videli nielen to, ako vyzerá knižka, ale aj to, ako vypadá ukážková propaganda, demagógia a klamstvo. A pre správneho nácka sú to priam esenciálne zručnosti.

Pozn. pre náckov – slovo esenciálny znamená “životne dôležitý”.

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

23 Comments

 • Histopolblog-DavidMadaj
  Posted 7. mája 2020 17:57 0Likes

  Toto má byť akože blog? Čo týmto výkalom chcel autor vlastne povedať? Úbohé a primitívne… Ale veď nech si každý spraví sám názor.

  • janfojtik
   Posted 10. mája 2020 10:32 0Likes

   Autor tohto “blogu” je podľa mňa rovnako chorý človek ako ten trnavský psychopat, ktorý si fotí cudzie šuflíky, len pre ten chorý pocit svojho osobného potešenia. Chcelo by to tiež názor nejakého odborníka, prečo pre ľudí tohto typu sú všetci náckovia, negramotní hlupáci atď, len oni sú lietadla!

   • petiar
    Posted 11. mája 2020 10:02 0Likes

    Nie všetci, len voliči Kotlebu sú buď náckovia alebo hlupáci. O tom ešte napíšem. Len či to pochopia. Ale ďakujem za názor, budem sa snažiť písať ešte zaujímavejšie! 🙂

  • Ander Kixa
   Posted 24. mája 2020 18:44 0Likes

   To nie je blog. Podobne sa v písomnej forme prejavujú rôzni degeneráti. Je to jedinec vhodný na vedecké skúmanie. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude vlastník mikropenisu, alebo inak pohlavne znevýhodnený človek, ktorý nemá od prírody dané žiť normálny pohlavný život so všetkými jeho radostnými stránkami.
   P. S. Ten mikropenis je podľa mňa obrezaný.

 • Yautja
  Posted 7. mája 2020 19:16 0Likes

  “Pesničkár, standup komik, bojovník proti hlúposti.” – Rovno si mohol napísať absolútne bezvýznamný, ničím nezaujímavý, okraj spoločnosti, do ktorej ani nijak neprispievaš, iba ak, práve svojou hlúposťou. Navyše, neviem čím to bude, ale všetci títo kaviarenskí soyboys vyzerajú, ako by ich jedna chazarská mater mala.

 • Stefan Jan
  Posted 11. mája 2020 9:51 0Likes

  Fakt úbohé. Ľutujem, že som stratil čas vyhľadávaním, ktorúže knižku to mal Kotleba prečítať. Škoda, že si si z toho videa nezapamätal viac. A keď si už taký vášnivý čitateľ, dúfam že máš prečítané aj Aldous Huxley – Brave New World.

  • petiar
   Posted 11. mája 2020 10:06 0Likes

   Kotleba si mal prečítať (radšej) rozprávku o zlatej rybke – čo nevidíš ten obrázok? A ďakujem za odporúčanie, ale momentálne čítam knihu Fašizmus od J. Drábika, ktorá mi, snáď, umožní pochopiť ako veľmi človek musí klesnúť aby sa z neho stala kokotleba – rasistická, hlúpa, xenofóbna, závistlivá troska.

   • Stefan Jan
    Posted 11. mája 2020 12:46 0Likes

    Keď si sa už pustil do takej obsiahlejšej knižky, tak si skús pridať aj dve od britského historika Keith Lowe Krutý kontinent a Strach a sloboda. Len dúfam, že budeš čítať s porozumením. Najmä toho Drábika, aby si pochopil čo naozaj znamená slovo fašizmus. Neviem, koľko máš rokov, ale podľa fotky vyzeráš byť mladý chlapec a vaša generácia mávala v testoch dosť veľký problém práve s čítaním s porozumením. A v tvojom prípade mám pocit že sa to prenieslo aj do písania, takže píšeš tak, že tomu nikto nedokáže porozumieť.

    • petiar
     Posted 11. mája 2020 12:52 0Likes

     Krutý kontinent som už čítal. Ja len tak mlado vyzerám, ale ešte som stihol byť pionier. 😉

     Slovné spojenie “čítanie s porozumením” najradšej používajú tí, ktorí si ho niekde všimli, pripadá im veľmi cool a teraz ho pužívajú kde sa len dá bez toho, aby mu, paradoxne, porozumeli.

     • Stefan Jan
      Posted 11. mája 2020 15:35 0Likes

      No jasné, ty rozumieš všetkému a voliči Kotlebu ničomu. Ty si hotový chrobák truhlík. Ja som učiteľ a čítanie s porozumením u žiakov sa ma bytostne týka a jeho plody zberám každý deň. Ale ty si odborník nad odborníkov ty vieš lepšie všetko. Na teba fakt nemá význam reagovať. Ty si predstaviteľ totality horšej, než akú doteraz ľudstvo zažilo v ktoromkoľvek historickom období.

     • Mstivoj
      Posted 3. októbra 2020 21:37 0Likes

      Ktora kniha mi umozni lepsie pochopit, ako velmi clovek musi klesnut, aby sa z neho stal libtard – antirasisticka, hlupa, xenofilna a zavistliva troska?

 • mojnazor
  Posted 13. mája 2020 21:05 0Likes

  Som bývalá volička Kotlebu, vyliečená z konzervatizmu, bývalá katolíčka, dnes agnostička a nemyslím si, že nálepkovaním a urážkami niekoho presvedčíš. Človek môže mať naozaj najrôznejšie dôvody na to, aby do toho spadol. Nie som a nebola som nácek a necítim sa byť hlúpa.

  • petiar
   Posted 13. mája 2020 22:44 0Likes

   Ale ja nechcem nikoho presvedčovať, prečo by som mal? Osral ich pes. Pozri – že je Kotleba nácek, resp. xenofób, že má gardistickú minulosť, bol v pospolitosti, rozdáva šeky na 1488, bľaboce o “peknom bielom dni”, eskaluje napätie vlakovými hliadkami a obklopuje sa ľuďmi podobného razenia, často odsúdenými za rasistické či násilné trestné činy – to sa dá zbežným dohľadaním na internete si zistiť za 5 minút. A nemusí to byť ani na internete, píše sa o tom dosť všelikde. Ak sa človek aj napriek tomu rozhodne hodiť tejto bande vo voľbách svoj hlas, stane sa tak buď
   a) že mu to nevadí (potom je tiež nácek a rasista)
   b) že mu nedôjde, čo je ĽSNS za tlupu zdegenerovaných primitívov, potom je to debil

   Prosím, ak existuje iná možnosť, rád sa o nej dozviem.

   • mojnazor
    Posted 14. mája 2020 0:14 0Likes

    Ok. Nechceš presviedčať. Tým pádom tvoje príspevky považujem len za akési honenie ega, ale budiž, ak ťa to baví, navážať sa do hlupákov.

    Je možné, že mu to nevadí alebo nedôjde, ale vravím, je veľa dôvodov prečo, tvoje vysvetlenia prečo sú príliš krátkozraké.

    Človek je komplexná bytosť a každý má jedinečné skúsenosti, psychiku, výchovu a zvyky. Je možné, že aj ty by si ho za istých okolností a narodenia sa do inej rodiny/oblasti volil.

    Presviedčať chce ten, čo chce pochopiť. Urážať chce ten, čo chce iba odsúdiť, avšak to nikam nevedie. Len k ďalším urážkam.

    Navyše, viem ako vyčítate kotlebovcom čiernobiele videnie sveta, avšak vy rovnako vidíte čiernobielo a delite ľudí na dobrých a zlých. A to nie je zrovna múdre, aj keď sa tvárite ako tí chytrejsi.

    Presvedčil ma niekto, kto nie je ani kotlebovec, ani slnieckar, a najmä, niekto, kto sa vie baviť s rešpektom a otvorene aj s Magatom. Niekto, kto má pokoru, o ktorej vy môžte iba snívať. Takých je naozaj málo. Ale len vďaka “zbludeniu” som spoznala môjho najlepšieho priateľa. Nemám to prečo ľutovať. 🙂

    • petiar
     Posted 14. mája 2020 0:21 0Likes

     Ok, takže iné vysvetlenie nemáš. Vďaka teda za potvrdenie mojej teórie.

     Mimochodom – to, že považujem kotleby za odpad spoločnosti neznamená, že mám čiernobiele videnie sveta. Len mám jednoducho isté hodnoty a hranice, za ktoré nejdem. A keď je raz niekto rasista, keď sa spolčuje s náckami – z akéhokoľvek dôvodu – je to za hranicou. Jasné, môžu mi tu teraz kotleby vypisovať a nadávať a urážať ma, srať na nich. Ale medzi nami bude stále jeden obrovský rozdiel – oni si sadajú s náckami za jeden stôl. Ja radšej zdochnem od hladu.

     • mojnazor
      Posted 14. mája 2020 0:50 0Likes

      Nie, že nemám. Povedzme, že je to zdĺhavé a príliš intímne na to, aby som to tu písala, hoci aj anonymne, možno sa raz rozhodnem inak, ale momentálne to cítim takto.

      Ale aby som dala napovedu, môže to mať naozaj veľa psychických dôvodov prečo. A často je to skôr o emócii. Navyše strach vypína rácio a ĽSNS účelovo šíria strach.

      Hádžes ich do 1 vreca, hoci ich nepoznáš. Akoby to bola jednoliata skupina a nie celok zložený z jednotlivcov.

      To, že niekto voli ĽSNS vôbec nemusí znamenať, že je rasista. To, ze si sada za jeden stôl s Kotlebom a spol. znamená akurát to, že ním nepohrda a nepovažuje ho za niečo menej len preto, ze jeho názory sú extrémne.

      Sranda je, ako nenávidite nackov a Hitlera, pritom máte presne ich spôsoby a myslenie – aj oni to všetko začali na základe toho, že istú skupinu ľudí považovali za podradnú, resp. za odpad spoločnosti. Nenávisť ako nenávisť, kde je rozdiel? Iba v obmene objektu nenávisti.

      No a čo si čakal, že ťa tu za tie urážky pohladkaju a pochvalia? Ako som písala, bude to viesť len k ďalším urážkam. A tak sa aj deje.

    • petiar
     Posted 14. mája 2020 8:44 0Likes

     Veľmi sa mýliš. Hitler a náckovia nenávideli skupinu ľudí za niečo, čo si človek nevyberá (rasa, farba pleti). Kotleby sa pre svoju voľbu príslušnosti k rasistom a násilníkom rozhodli sami. To je veľký rozdiel.

     Ako som napísal – nie všetci prívrženci Kotlebu sú rasisti. Ale ak nie, sú to idioti. Najlepšie na tom je to, že, ako si dobre napísala, ĽSNS účelovo šíri strach a propagandu (ako to robili náckovia), takže Kotleba nie je úplne blbý, on vie čo robí. Nefungovalo by mu to, ak by si o svojcih voličoch nemyslel to isté, čo ja. 🙂 Chápeš – Kotleba ráta s tým, že jeho voliči sú idioti a vychádza mu to. On si o nich myslí to isté, čo ja.

     • Rysiak
      Posted 14. mája 2020 13:14 0Likes

      Ten kto si myslí o svojich voličoch, že sú hlupáci je Matovič. Nie každý si chce kupovať hlasy v každej osade.

    • Stefan Jan
     Posted 14. mája 2020 13:37 0Likes

     Klobúk dolu pred Tvojou odpoveďou. Najprv jednu vec k ďalšiemu príspevku. Nenechaj sa vyprovokovať, ak niečo považuješ za príliš intímne, tak o tom nepíš zbytočne veľa detailov. Zachovaj si svoje súkromie. To sa niekedy môže ukázať, ako to najcennejšie, čo máš.
     Všetkými desiatimi podpisujem, čo hovoríš – človek je komplexná bytosť, urážky vedú k ďalším urážkam a čiernobiele videnie sveta môže mať priaznivec akéhokoľvek politického, alebo filozofického zmýšľania.
     K tým dôvodom voľby kotlebovcov treba priráteť aj tých, ktorí volili zo vzdoru, alebo ako protestsong. Som si istý, že časť voličov ĽSNS by radšej volila nejakú štandardnú stranu, ale všetky štandardné strany už sklamali, takže toto môže byť aj formou protestu. Či je to múdra forma protestu, to teraz nehodnoťme, ale berme to do úvahy a najmä by to mali brať do úvahy aj tie tzv. štandardné strany, aby odstránili tie prekážky ich voľby.

 • Ondrej
  Posted 22. mája 2020 21:09 0Likes

  Podľa tej fotky usudzujem že si dobre zakomplexovaný.A si myslíš že si prečítal viac kníh ako priemer voličov strany ľsns , musel by si aj naozaj nejakých poznať ale tí asi do sisha pubov nechodia,tam chodia len vymletý naťahaný liberáli ktorý sú fanaticky presvedčený o rovnosti ľudí…ale vlastne nie veď keď niekto volí ľsns je asi hlúpy,to je asi tá vaša rovnosť… Zrejme máš malého a liečiš si to trolovaním.Čo už hlúpučký liberáli sú taký, snáď rýchlo zaniknú…

 • Ondrej
  Posted 22. mája 2020 22:13 0Likes

  Ahá a ty s ktorej vody varíš keď hodnotíš ľudí za to ako volia?ty kokos , si ťažko zakomplexovaný trol a ver mi voliči ľsns nemôžu za to že sa hanbíš dievčat…ale neboj určite ťa niekto pochopí a hlavne tí čo majú inú farbu pleti,tak tí budú isto žrať tvoj liberálny život…,😛.. robím si srandu ha haaaaa

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím