Máme recept pre efektívnejšie znižovanie regionálnych rozdielov!

Do parlamentu sme predložili návrh zákona, ktorý by vládu zaviazal realizovať svoju investičnú pomoc zo zdrojov štátneho rozpočtu iba v najmenej rozvinutých okresoch. Zoznam týchto okresov si vedie samotná vláda podľa aktuálnej štatistiky a vývoja nezamestnanosti v danom okrese.

Je nezmyslom, aby sa realizovali investície v hodnote viac ako 600 miliónov eur v regiónoch s 3 % nezamestnanosťou, ako tomu bolo pri Jaguári v Nitre, ale v regiónoch s 20 % nezamestnanosťou na strede a východe Slovensko ľudia môžu o zmysluplnejšej investícii iba snívať.

Jaguár za viac ako 600 miliónov zničil infraštruktúru mesta Nitra, spôsobil nárast kriminality a prácu poskytol predovšetkým cudzincom, pretože v regióne už ľudia prácu mali… Takýto výsledok ale minulá vláda musela očakávať, preto túto investíciu považujeme za ekonomický zločin na obyvateľoch.

Vďaka nášmu návrhu by sa znížili regionálne rozdiely, ľudia z východu by už nemuseli toľko utekať za prácou na západ alebo do zahraničia a ľudia zo zahraničia by mali viac možností sa vrátiť domov.

Ak okamžite nezačneme regionálne rozdiely riešiť, hrozí nám že niektoré regióny na východe a strede Slovenska sa úplne vyľudnia a skolabujú, preto bola podpora nášho návrhu veľmi dôležitá. Vláda však opäť dobrý zákon iba pre politické dôvody nepodporila.

Viac sa dozviete vo videu

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím