Kto chce vojnu na Ukrajine?

Vojnová propaganda USA v posledných dňoch rapídne nabrala na intenzite. „Nezávislé“ médiá ako Denník N, SME, Aktuality.sk teraz deň čo deň píšu o nadchádzajúcom konflikte na Ukrajine a o údajnom útoku Ruska. Dokonca už poznajú presný dátum invázie! Podľa nich to bude presne streda 16. februára. Spojené štáty podľa nich samozrejme nemajú záujem vyvolať ďalší vojnový konflikt a chcú len pomôcť zmäteným Ukrajincom, ktorí sami netušia, že sa má 16. februára konať veľká invázia do ich vlastnej krajiny… (https://www.aktuality.sk/…/zelenskyj-ziada-dokaz-ze…/)
Pozrime sa teda do histórie a pripomeňme si tú „mierovú“ zahraničnú politiku USA:
6. a 9. august 1945 – zhodenie dvoch atómových bômb na Hirošimu a Nagasaki,
1964-1975 – Vojna vo Vietname,
1999 – „humanitárne“ bombardovanie Juhoslávie. Podpora albánskych separatistov a vznik „samostatného“ Kosova,
2001-2021 – vojna v Afganistane, ktorej zámienkou boli udalosti z 11. septembra 2001. Výsledkom vojny je len to, že Taliban dnes vďaka USA disponuje novými zbraňami a vojenskou technikou v hodnote 85 miliónov dolárov,
2003 – „oslobodenie“ Iraku, ktoré skončilo brutálnou popravou Saddáma Husajna. V krajine dnes nie je ani lepšie ani slobodnejšie ako pred príchodom Američanov.
Toto je len veľmi malá časť z toho, čo
Spojené štáty v minulosti napáchali. Na internete si to môžete nájsť, je to celý zoznam…
USA pod zámienkou šírenia demokracie či boja proti terorizmu rozpútavajú jeden konflikt za druhým. Aj dnes namiesto toho, aby sa snažili vyriešiť konflikt na Ukrajine mierovou cestou, sú to práve oni, kto prilieva olej do ohňa. Rusi o vojne vôbec nehovoria…
Kto je tu teda ten agresor?
Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím