Krása ruských žien a môj sentiment k CCCP

„Rusko rozumom nepochopíš.“ – Fiodor Ivanovič Ťutčev –

  Slovanské ženy, a v prvom rade Rusky, patria jednoznačne k tým najkrajším na svete. Každý normálny chlap mi dá určite za pravdu. Sú to dámy, ktoré sa vedia obliekať, chodiť na vysokých štekloch, usmievať sa, s radosťou prijímať komplimenty a kvety, a prirodzene prezentovať svoju ženskosť. Feminizmus im nič nehovorí. Dávajú mužom rešpekt a uznanie. Uvedomujú si, aké je ich miesto v spoločnosti. Sú vychovávané a vedené k tomu, aby boli tými najlepšími manželkami a matkami. Uvedomujú si svoju krásu, ale nemyslia si, že sú princezné a že ich treba obskakovať, ako to robia zúfalí chlapi na západe.

Hovorí sa, že ak je žena príliš krásna, tak je hlúpa alebo sa hrá na princezničku. Sú to hlúposti. V realite sa mi vždy potvrdil opak. Väčšina krásnych žien je múdra a nemá žiadne komplexy, aké majú napríklad lezby, feministky alebo tzv. McDonalldovské kráľovny, ako ich ja nazývam.

  Prejdem rovno k veci a predstavím vám 3 Yulie:

Yulia Sukhanova

  Prvá súťaž krásy sa v CCCP konala 19. mája v roku 1989 a vyhrala ju Yulia Sukhanova z pomedzi 35 finalistiek a to ako 17-násťročná. Neskôr sa presťahovala do USA a pokračovala v modelingovej kariére.

Missky CCCP od r. 1989 do 1991

 

Yulia Sukhanova (v strede)

 

Yulia Lemigova

  O rok nato vyhrala súťaž Yulia Lemigova, nar. 20. júna 1972. Zaujímavosťou je, že je to dcéra plukovníka Červenej armády a je vydatá za Martinu Navrátilovú, s ktorou sa zosobášila v New Yorku v r. 2014. V 90.tych rokoch odišla žiť do Paríža, kde založila wellness centrum.

Yulia Alipova (v strede)

  Ešte jedna misska zo súčasnosti, moja obľúbenkyňa, Yulia Alipova. 30 ročná kazašsko-ruská modelka a víťazka súťaže krásy z r. 2014. Zaujímavosťou je, že študovala na lýceu matematiku a fyziku, a ďalej pokračovala na štúdiách na Moskovskom energetickom inštitúte, kde sa stala inžinierkou tepelnej energetiky a certifikovanou rusko-anglickou prekladateľkou.

  Ďalšie zaujímavé a krásne „sovietky“, z ktorých by si naše prozápadné feministky mohli brať príklad:

  Ekaterina Klimova

Ekaterina Klimova

  Divadelná a filmová herečka nar. 24. 1. 1978 v Moskve, ktorá svoju kariéru odštartovala v r. 1999. V r. 2002 získala cenu Viktora Rozova za najlepšiu herečku pod 30 rokov. Preslávila sa najmä v historicko-romantickom seriáli Úbohá Nasťa, kde si zahrala vojvodkyňu Nataliu Repninu. Bola tri krát vydatá a má štyri deti. Môžete ju poznať aj z filmu My iz budushego 1 a 2, kde si zahrala zdravotnú sestru Ninu.

  Ani Lorak

Ani Lorak

Narodená 27. 9. 1978 v Kitsmane na Ukrajine ako Karolina Myroslavivna Kuiek je ukrajinská popová speváčka, herečka, podnikateľka a niekdajšia Ambasádorka dobrej vôle OSN (2004-2005). Na scéne je už od roku 1996 a v r. 2014 bola najlepšie zarábajúcou speváčkou v celej Ukrajine. V r. 2009 sa vydala za svojho tureckého menežéra, s ktorým má 9. ročnú dcéru Sofiu. Venuje sa charitatívnym aktivitám.

  Natalia Poklonskaya

Natalia Poklonskaya

Narodila sa 18. 3. 1980 v Luhanskej oblasti na Ukrajine. V r. 1990 sa jej rodina presťahovala do Yevpatorie na Kryme, kde vyštudovala právo. Je známa ako prokurátorka autonómnej krymskej republiky. 25. februára 2014 podala rezignáciu s tým, že vyhlásila, že je zahanbujúce žiť v krajine, kde môžu neo-fašisti voľne pobehovať po uliciach. 11. marca 2014 bola zvolená do funkcie generálneho prokurátora Krymu. 26. marca 2014 ju ukrajinské úrady deklarovali ako hľadanú kriminálničku a skončila dokonca aj na sankčnom zozname USA. V súčasnosti je poslankyňou Ruskej Dumy. Pár zaujímavostí o tejto statočnej žene: v Japonsku sa stala senzáciou, keď z nej spravili manga postavičku; nikdy sa nezalogovala na žiadnu sociálnu sieť; hrá na piáne a rada kreslí vo voľnom čase.

  Yelena Isinbayeva

Yelena Isinbayeva

  Narodená 3. júna 1982 vo Volgograde, je ruská bývalá skokanka o žrdi, dvojnásobná olympijská zlatá medailistka (2004 a 2008) a trojnásobná svetová šampiónka (2005, 2007 a 2013). Drží svetový rekord (5.06m). V r. 2016 jej bolo zakázané sa zúčastniť na olympijských hrách v Riu kvôli ruským dopingovým škandálom. V tom istom roku odišla na odpočinok, resp. sa stala členkou Medzinárodného olympijského výboru. Je bývalá príslušníčka ruskej armády. V r. 2013 vyhlásila, že podporuje ruský zákon, ktorý zakazuje homosexuálnu propagandu týkajúcu sa detí, čo sa stalo kontroverzným a zniesla za to vlnu kritiky. Atlétov zo zahraničia vyzvala, aby rešpektovali ruské tradície.

https://www.youtube.com/watch?v=cuNt7_fZjM4

  Alina Kabaeva

Alina Kabaeva

Podľa rôznych konšpiračných webov údajná Putinova milenka. Narodila sa 12. mája 1983 v Taškente, v Uzbekistane a je bývalá gymnastka, modelka a v rokoch 2007-2014 poslankyňa Ruskej Dumy, kde hlasovala za Anti-Magnitskeho zákon a za zákon o zákaze propagandy LGBTI v Rusku. Má 2 Olympijské medaile, 14 svetových a 25 európskych. Pôvodne praktizovala islam, no neskôr prijala kresťanstvo.

  VŠETKO SÚ TO ŽENY S VEĽKÝM Ž.

„Nič nie je pre mladého muža tak potrebné ako spoločnosť inteligentnej ženy.“Lev Nikolajevič Tolstoj –

  A v čom spočíva môj sentiment za CCCP? V prvom rade, aby sme v tom mali jasno – ja odsudzujem všetky neprávosti, ktoré Sovietsky Zväz napáchal a nebolo ich málo. Stačí spomenúť Stalinove gulagy, Katyň, 1968, prvotné lži o Černobyle a pod. Toto všetko odsudzujem a takisto nie som prívržencom komunistickej ideológie, ktorú považujem za nesprávnu. Nie za zvrátenú ani za chorú, ale jednoducho za nesprávnu. Ľudia majú možnosť voľby a mnohí si zvolili komunistov dobrovoľne, lebo úprimne verili ich ideológii. Ja tolerujem každý politický názor s výnimkou fašizmu a nacizmu. Chápem ľudí, voličov komunistov, ktorí napríklad po cárovskom Rusku chceli zmenu. Chápem a rešpektujem to, že slepo uverili myšlienke prerozdelenia bohatstva a zrovnoprávnenia. A mnohí z nich neskôr skončili v gulagoch… Ale medzi Sovietmi sa našlo aj mnoho hrdinov, na ktorých mená netreba zabúdať; (Jurij Gagarin, Ľudmila Pavľučenko, Georgij Žukov, Vladimir Dzhanibekov). Takisto neodsudzujem ani KGB. O čo je horšia než americká CIA, ktorá toho v minulosti napáchala omnoho viac, než KGB, a stále pácha zlo vo svete? O čo je KGB horšia než CIA??? Ale pre mainstream je to v poriadku. Ale kto bol v KGB vraj nemá dušu, ako „trefne“ poznamenala Hillary Clintonová na Putinovu adresu. On jej diplomaticky odpovedal, že politik v jej postavení by v prvom rade mal mať rozum.

  V čom teda spočíva môj sentiment za CCCP? Neviem to vysvetliť rozumovo, je to proste niečo hlboko vo mne. V srdci. Také korenie, také pozlátko v kultúrno-spoločenskom živote, ktoré by som chcel precítiť na vlastnej koži.

„Kto neľutuje rozpadu Sovietskeho Zväzu, nemá srdce. Kto by ho ale chcel obnoviť, ten nemá rozum.“ – Vladimir Putin –

  S touto myšlienkou súhlasím na sto percent. Bohužiaľ, v mainstremových západných médiách sa stále skloňuje len tá prvá časť tohto výroku a tú druhú účelovo nespomínajú. Kto neľutuje rozpadu Sovietskeho Zväzu, nemá srdce. Ako to Putin myslel? On stále prízvukuje to, že po rozpade sa zo dňa na deň ocitlo za hranicami milióny ľudí. Sovietsky zväz bol domovom mnohých národností a národov, bol to spoločný domov pre týchto ľudí. Mnoho tisíce detí skončili ako siroty (až 4 000 000), ako malé bezdomovčatá (vyše 30 000), ktoré fetujú lepidlo v Leningradských železničných staniciach a pod mostami.

  Západ sa obáva (u nás expert Šebej napríklad), žeby mal Putin plány obnoviť Sovietsky Zväz. Veď Putin sám navrhol kedysi Clintonovi, žeby Rusko mohlo vstúpiť do NATO. Clinton odvetil, že: …kto vie, možno jedného dňa.“ Zabratie Krymu dalo Západu zámienku myslieť si, že Putin má takéto chúťky. Keby sa na Ukrajine nebolo stalo to, čo sa stalo, k zabratiu Krymu by nikdy nedošlo. Alebo je snáď niekto schopný si myslieť, že Putin to plánoval roky dopredu?

Vedia si vôbec títo západní nekompetentní politológovia uvedomiť, že koľko to stojí peňazí, aké to je nákladné živiť ďalšiu republiku vo federácii? Doslova živiť. Lebo z Ruska tam idú dotácie (na Krym), nie naopak. A navyše, investovali do výstavby najdlhšieho mosta v Európe, ktorý dnes úspešne spája Krym a Rusko. A takto nejako vyzerá okupácia?? (viď video):

  Ale ku Krymu (odbieham trochu od témy, ale musím to vysvetliť) by som sa rád vyjadril pár riadkami. Chcel som o tom písať bakalárku, keď som ešte študoval právo, ale niekto mi to vyfúkol. Ako som sa neskôr dozvedel, niekto s úplne opačným názorom. A aký je ten môj? V prvom rade taký, že to nebola žiadna anexia. Putin je takisto vyštudovaný právnik a zatiaľ čo všetci jeho odporcovia vysvetľovali túto problematiku čisto politicky, on to viac-krát vysvetlil čisto právnicky. Zhrniem v pár bodoch, čo sa vlastne stalo:

1.) Janukovyč neodmietol podpísať asociačnú dohodu s EÚ, iba povedal, že nateraz na to Ukrajina ešte nie je pripravená. Ukrajina je notorický neplatič (čo sa týka napr. plynu z Ruska), a nie je schopná splácať dlhy ani Rusku, nie to ešte aby ich splácala bohatej EÚ. Ukrajina nebola pripravená na zvýšenie cien energií.

2.) Ľudia vyšli do ulíc a bol prostest na Majdane. Všetci vieme, ako to skončilo. Od overených zdrojov viem, že väčšina protestujúcich ani nevedela, prečo tam vlastne je. Dostali dvadsať eur a viac ich nezaujímalo.

3.) Potom násilným prevratom zvrhli Janukovyča, ktorý radšej ušiel (a slúži mu ku cti, že neprikázal strieľať do ľudí). Bol to ozbrojený vojenský prevrat spáchaný na demokraticky zvolenú hlavu suverénneho štátu. Avšak západ a hlavne USA to odobrili a americká ambasáda v Kyjeve podporovala protestujúcich a neskôr separatistov.

4.) Separatisti sa svojim pôsobením ukázali ako jasní fašisti a ľudia žijúci na Kryme (kde žije 90% obyvaľov ruskej národnosti) sa začali báť o svoje životy a o to, aby sa nestalo to, čo na juhovýchode krajiny.

5.) Krymský parlament -> utvorený Ukrajinským parlamentom -> podľa ukrajinských zákonov nezávislý od Ukrajinského parlamentu -> vyhlásil referendum o vstupe do Ruskej federácie – pokiaľ s tým bude RF súhlasiť. RF súhlasilo. Toto je alfa a omega.

6.) Účasť v referende bola cca 90%, a cca 80% hlasujúcich sa vyjadrilo, že chcú, aby Krymská republika vstúpila do RF. Takisto súhlasilo aj Rusko. Podľa platných zákonov jednej i druhej krajiny je absolútne legitímne a možné, aby k takému niečomu došlo. A chvalabohu k tomu došlo.

7.) Legálni ruskí vojaci ruskej armády vstúpili na územie Krymu po súhlase Krymského parlamentu a to s jediným cieľom – zabezpečiť pokojný priebeh referenda a ochrániť bežný ľud od fašistov.

   Toť vsjo.

  Nič „anexiatické“ v tom nevidím. Ale západ to nechce počuť a vidieť, lebo z princípu nenávidia Rusko a chcú ho ovládnuť. Samozrejme, kvôli prírodným zdrojom. A tak hľadajú každú možnú zámienku, ako vyvolať konflikt a rozbroje medzi slovanskými štámi, a ako Rusko vyprovokovať. A takisto to robili aj počas studenej vojny. CCCP bol svetu prezentovaný ako ten zlý, a Big Brother ako ten dobrý. Či už sa jedná o vojnu vo Vietname, v Kórei, alebo v Afganistane, vždy poukazovali na Rusko, že to ono za všetko môže. A v súčasnosti sú už aj tendencie v Európe prepisovať históriu, dovoliť si viniť CCCP zo vzniku WWII. alebo tie hanebné české snahy o heroizovanie Vlasovcov a to nehanebné odstránenie pomníka maršála Koneva. Ja na ruskom mieste by som okamžite vypoklonkoval celú českú veľvyslaneckú delegáciu z Ruska do doby, kým sa neospravedlnia.

  Ale vrátim sa k téme. Prečo práve ja cítim nejaký sentiment k CCCP, keď som v tej dobe ani v tom prostredí nežil? Veru, nežil, ale rád by som si to vyskúšal. Aspoň na pár dní, týždňov, mesiacov… Ako bežný pracujúci občan, ktorý nemusí byť presvedčený komunista, ale miluje svoju vlasť, Sovietsky Zväz aj s jeho chybami a nedostatkami, má doma krásnu ženu, ktorej každý deň nosí kvety a ktorú mu môžu jeho západní súdruhovia len ticho závidieť, a úplne by mi stačili dovolenky pri Čiernom mori v Soči. Všetko by bolo lacné v porovnaní so západom…

(pozn.: Keď som bol na exkurzii v Černobyle, od miestnej sprievodkyne sme sa dozvedeli, že vtedajší občania Ukrajinskej sovietskej republiky, pracujúci v elektrárni, zarábali napr. porovnateľné peniaze ako ich západní súdruhovia v USA (cca 700-800$). Celkovo v okolí Kyjeva vládla na sklonku 70.tych rokov a začiatkom 80.tych rokov prosperita a ľudia si žili naozaj slušne)

  Prvýkrát som v Rusku pristál vo februári 2017 na letisku Pulkovo v Petrohrade a doslova sa mi tisli slzy do očí. Cítil som sa ako emigrant, ktorý utiekol do Ameriky. Bol to len párdňový výlet, no už vtedy na mňa Rusko urobilo ohromný dojem. Spomínam si, že pas mi kontrolovala krásna vojačka. Tie krásne ruské ženy sú naozaj v každej profesii. No aj v tých náročných povolaniach ešte nezabudli na to, ako reprezentovať svoju nehu a ženskosť. Krásnym príkladom je už v poradí štvrtá Yulia, Yulia Matyukina, vojačka so zlatom v hrdle.

  Takisto som si našiel zaľúbenie v ruskej literatúre, hudbe a umení. Spomeniem zopár súčasných ruských muzikantov (lebo predpokladám, že ruskú klasiku pozná každý), ktorých som si obľúbil a ktorých piesne rád počúvam (najmä v aute):

Dima Bilan, Pelageya, Serebro, Njuša, Maksim, ukrajinka Ani Lorak, Valeryj Meladze, Polina Gagarina, 2Maši či staré známe Tatu.

Dima Bilan

 

Pelageya

 

 

Serebro

 

Maksim

 

Valeryj Meladze

  Obľúbil som si aj ruské melodrámy, ktoré hravo nájdete na youtube. Napríklad: historický seriál Ekaterina, Nazad v CCCP, Ljubov po najmu, Veter v lico.

  A ešte zopár mojich obľúbených filmov, ktoré patria do výbavy každého poctivého rusofila: Viking, Admirál, Posádka, Chernobyl, Príťažlivosť, Sputnik, Gagarin: Prvý vo vesmíre, Saljut 7, Bitka za Sevastopoľ, A rána sú tu tiché, My sme z budúcnosti 1, 2,, História prvej lásky, Ostrov, Mrázik, Cár.

  Určite máte na jazyku niečo v tom zmysle, že keď tak veľmi miluješ to Rusko, tak si tam choď bývať! Áno, je to jeden z mojich životných cieľov, to poviem otvorene. Chcem si tam založiť nejaký biznis a usadiť sa v Moskve alebo v Petrohrade. Čítal som knihu „Byznys v Rusku“ od Ladislava Semetkovského, zakladateľa portálu www.russiantraveller.ru a zistil som, že Rusko má bezpochyby obrovský potenciál trhu, čo sa týka biznisu. Takisto majú veľký potenciál ruské banky a nehnuteľnosti.

A na záver zopár zaujímavostí z Ruska:

– Taxíky v Moskve sú predražené, ale v iných mestách sú porovnateľné ceny s EÚ. Ja som spravil tú chybu, že namiesto rýchlovlaku za cca 5€, ktorý by ma pohodlne doviezol z Domodedova do centra Moskvy, som sadol do prvého taxíku, ktorý mi nakonci vyúčtoval v prepočte asi 66€ za polhodinu cesty.

– V Soči je veľmi obľúbená forma reštaurácií s názvom Stolovyj dom; samoobslužná reštika, kde sa môžete dosýtosti najesť za cca 4€

– Výčapné pivo chutí ďaleko lepšie ako v Európe (aspoň mne)

– V Moskve som videl tisíce áut najrôznejších aj najluxusnejších značiek, aké existujú, ale nevidel som ani jedinú zápchu či trúbenie v kolónach; doprava je tam naozaj veľmi dobre organizovaná a policajti majú zdravý rešpekt; nikto sa neodváži prejsť na prechode pre chodcov na červenú

– V obchodnom dome GuM v Moskve na Červenom námestí sa nachádza aj toaleta, ktorá je v obsluhe (samozrejme s technickými úpravami) asi už 100 rokov, teda od vzniku samotného GuMu a zaplatíte si tam cca 3€. Ale aj to je turistický zážitok.

– Občerstvenie v ruskej aerolínii Aeroflot je zdarma

– Väčšina verejných záchodov je zdarma (napr.: v Petrodvorci)

– Niektoré obchody (ako napr.: lekárne alebo predajne áut) sú otvorené 24h.

– Nevidel som takmer žiadnych bezdomovcov

– Alkohol na verejnosti môžete piť, ale musí byť zabalený v nepriehľadnom sáčku

– Negatívny šok: je možné, že v obchode nájdete aj potraviny po záruke (niektoré sú označené, že sú po záruke, a niektoré zase nie a prídete na to až neskôr)

– Najlacnejšie sú benzín, vajcia a cigarety (v porovnaní so západom)

45.60Rub. Pri dnešnom kurze to vychádza na 0,58 €.

– Pohľadnicu pošlete aj bez známky, ak máte šťastie

– Podľa federálneho zákona je zakázaný anonymný prístup k wifi-sieti; musíte sa zalogovať cez ruské telefónne číslo – keďže som ho nemal, museli ma zalogovať na recepcii hotela

– Je to mýtus, že nemôžete piť vodu z vodovodu. Pil som ju každý deň a tu som 😊

Televízna veža Ostankino. So svojimi 337 m. je najvyššou budovou v Európe. Nachádza sa neďaleko VDNCh v Moskve. Vstup stojí 1300 rub. a potrebujete cestovný pas ako doklad.

 

„Byť občanom Ruska je zdrojom prestíže.“ – Vladimir Putin –

(a nie, Putin nie je môj najobľúbenejší politik. Je ním Silvio Berlusconi, len pre zaujímavosť).

Zdroje:
Zdroj titulného obrázku: https://www.pinterest.co.uk/pin/290974825921311812/
https://en.wikipedia.org/wiki/Miss_USSR
https://en.wikipedia.org/wiki/Julia_Lemigova
https://russiapedia.rt.com/on-this-day/may-19/
https://en.wikipedia.org/wiki/Yulia_Alipova_(Miss_Russia)
DETI ZO STANICE LENINGRADSKA: https://www.youtube.com/watch?v=CV4HfML3aac
SVET PODĽA PUTINA; Oliver Stone (4. ČASŤ) https://www.youtube.com/watch?v=n_0XkzM0rQo
https://en.wikipedia.org/wiki/Ekaterina_Klimova
https://en.wikipedia.org/wiki/Ani_Lorak
https://en.wikipedia.org/wiki/Natalia_Poklonskaya
https://en.wikipedia.org/wiki/Yelena_Isinbayeva
https://en.wikipedia.org/wiki/Alina_Kabaeva
NATALIA POKLONSKAYATop 10 Amazing Facts: https://www.youtube.com/watch?v=JG3fhp5pEUQ

 

Zdroje obrázkov:

Yulia Sukhanova: http://top-beautiful-women.com/russia/item/41-miss-soviet-union

Yulia Lemigova: https://www.tapatalk.com/groups/anthroscape/classify-yulia-lemigova-t48093.html

Yulia Alipova: https://alchetron.com/Yulia-Alipova-(Miss-Russia)

Miss CCCP: https://www.city-of-brides.net/profile.php?Language=English&ID=rw-standarts

Yulia Sukhanova v strede: https://russian.rt.com/nopolitics/foto/632671-sssr-konkurs-krasoty

Ekaterina Klimova: https://fr.wikipedia.org/wiki/Ekaterina_Klimova

Ani Lorak: https://www.fanpop.com/clubs/ani-lorak-the-best-ukraine-singer-%25E2%259D%25A4/images/10379204/title/ani-lorak-photo

Natalia Poklonskaya: https://www.pinterest.com/pin/537898749221633482/

Yelena Isinbayeva: https://www.rferl.org/a/russia-isinbayeva-comments-gays/25077348.html

Alina Kabaeva: https://www.pinterest.com/pin/106608716149861139/

Dima Bilan: https://www.ents24.com/uk/tour-dates/dima-bilan

Pelageya: https://ru.hellomagazine.com/krasota-i-zdorove/makiyazh/25755-pelageya-moy-makiyazh-prinosit-muzhu-udachu.html

Serebro: https://en.wikipedia.org/wiki/Serebro

Maksim: https://capelino.com/singer-maksim-was-urgently-hospitalized/

Valeryj Meladze: https://www.imdb.com/name/nm0577319/

 

 

 

About Author

4 Comments

 • Ander Kixa
  Posted 18. júna 2020 18:03 0Likes

  Rád čítam ale toto je aj na mňa pridlhé. Ruské ženy sú rovnako pekné ako Slovenky či Poľky. O Ruských sa ale viac informuje lebo Rusko a Putin sú teraz „in“ a nielen na Slovensku. Čo u normálneho človeka musí v prvom rade vzbudiť podozrenie. Aká je úloha Putina v globalizme? Možno sa onedlho dozvieme, čo v skutočnosti má za lubom tento veľký priateľ Izraela.
  Tých pozoruhodných žien je veľmi veľa aj bez tých modeliek. Nepatrí to zrovna k povolaniam, ktoré by mali požívať úctu pracujúcich ľudí. Obzvlášť pre spôsoby a vzťahy vládnuce v týchto kruhoch na tej top úrovni, ale nielen na tej.
  Na záver – Moskva by bola skvelé mesto nebyť toľkých mešít a státisícov tam žijúcich a rozmnožujúcich sa Moslimov. Tak si to s tým snom rozmyslí skôr ako sa ti pred očami premení na Londýn.

 • Daniel
  Posted 9. júla 2020 11:33 0Likes

  Nezabúdajme aj na tienistú stránku Sovietskeho Zväzu. Nesloboda, gulagy, zinscenované procesy, atď.

 • Daniel
  Posted 9. júla 2020 11:33 0Likes

  Nehovoriac o katastrofálnej ekonomike…

 • Mstivoj
  Posted 19. júla 2020 14:04 0Likes

  Vskutku zaujimave, ze clovek, ktory hodnoti rasove miesanie ako nieco pozitivne, napise takyto blog o krase ruskych zien (specifickeho fenotypu). Kde by boli tie pekne Rusky, ktore tu glorifikujes, keby sa rasovo vymiesali z existencie? 🙂 Vidim velke medzery v tvojej logike.

Leave a comment