Klubovne mimovládnych organizácií, ktoré sa snažia ,,vychovávať” dnešnú mládež

Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa mimovládnych organizácií, dokonca aj takých, o ktorých ani nevieme. Čerpajú peniaze slovenskej vlády a rôzne eurofondy, ktoré skončia nevedno kde a nik po tých peniazoch ani veľmi nepátra.

Európska únia vyčlenila za rok 2019 pre rozvoj mladých ľudí okolo 23,3 miliardy EUR.

Pre prácu s mládežou sa aj na Slovensku hlási mnoho organizácií, či už sú to rôzne politické strany alebo tiež spomínané mimovládne organizácie. Jednou z nich je aj SYTEV, ktorá sídli v Kysuckom Novom Meste. Jej hlavným organizátorom je mladý podliezač Európskej únii menom Lukáš Hrošovský. O tomto mene mnohí z Vás ešte nepočuli a tak som sa rozhodla povedať Vám viac o mladíkovi z Kysuckého Nového Mesta.

Lukáš Hrošovský je organizátorom protestu proti mítingu Ľudovej strany Naše Slovensko ktorý sa konal 24.01.2020 na námestí v Kysuckom Novom Meste. Za rok 2019 dostal 101 504,15 EUR na svoje projekty a z toho 44 501 EUR dostal od UIVENTA (slovenský inštitút mládeže ktorý spadá pod ministerstvo školstva) na projekt: Stand up AGAINTS extremism čo v preklade znamená postavme sa proti extrémizmu.

Takéto protesty proti  Ľudovej strane Naše Slovensko sa konali po celom Slovensku a na mnohých z nich sa zúčastňoval aj spomínaný Lukáš Hrošovský. Peniaze ktoré mohli byť využité na rôzne aktivity pre mládež, skončili v rukách niekoho, kto ich neinvestoval na zmysluplné veci, ale slúžili ako podpora projektu- Postavme sa proti extrémizmu- pod ktorým si môžme predstaviť napríklad: hulákanie mladých ľudí a neprispôsobivých občanov miest na námestiach, či ohrozovanie slušných ľudí, teda účastníkov mítingov.

 

Inak tomu nebolo ani tu, v Kysuckom Novom Meste. Mládežníci sa stretli v YCčku, kde si vytvorili liberálne transparenty a odtiaľ spolu šli na míting Ľudovej strany Naše Slovensko. Aj napriek tomu, že primátor im dal jasný zákaz organizovať protest na námestí, ony ho aj tak robili. Na námestí sa zhromaždili nadšenci Progresívneho Slovenska, Za ľudí a už spomínaní mládežníci s transparentmi a rôznymi ,,bojovými” pokrikmi vyjadrovali svoju ,,nespokojnosť”. Počas hymny Slovenskej republiky pískali, hulákali a pokrikovali rôzne heslá. Svojím správaním poburovali slušných a inteligentných ľudí, ktorý prišli podporiť Ľudovú stranu Naše Slovensko. Takto ,,vychováva” Lukáš neplnoletú mládež na úkor obohatenia sa.

 

                                  

                                                                                               FOTO: Míting Kotlebovcov rozdelil Kysuckonovomešťanov - SME | MY ...

 

Lukáš Hrošovský si v decembri roku 2018 v Kysuckom Novom Meste založil mládežnícku klubovňu s názvom YCčko. Priestory na ňu dostal od bývalého primátora, ktorého vnuk túto klubovňu pravidelne navštevuje. Za priestory samozrejme nič neplatí a dostáva od mesta dotácie na zveľadenie týchto priestorov a na podporu rôznych projektov a akcií pre mládež alebo deti v meste. Z takýchto veľkých akcií, ktoré sa plánovali sa v skutočnosti odohralo iba zopár. 

Kedysi som do tejto klubovne chodila aj ja. Myslela som si, že sa konečne v našom meste objavil niekto, kto má úprimný záujem o prácu s mládežou. Pondelky s primátorom, literárne utorky, filmové štvrtky a herné piatky. Znelo to super a tak som sa rozhodla zapájať do týchto aktivít a vstúpiť aj do tzv. Mládežníckeho parlamentu v ktorom sme mohli pánovi primátorovi predložiť rôzne návrhy, ako by sme chceli naše mesto zveľadiť a informovať ho o akciách, ktoré máme naplánované.  Len táto pekná predstava samozrejme aj ostala iba predstavou.  Naše stretnutia parlamentu prebiehali tak, že sme iba sedeli na gauči a počúvali hudbu. Ak sa na nás prišiel niekto pozrieť z mestského úradu, väčšina sa tvárila že niečo zaujímavé práve riešime.

Na Deň Zeme sme sa rozhodli, že sa bude upratovať mesto. Rukavice a vrecia nám tiež dodal mestský úrad. Začali sme skoro ráno a skončili poobede. Organizácia tejto akcie tiež nebola veľmi dobrá, kedže sme sa viacerí museli cez celé mesto vracať aj s vrecami plnými skla, plastov a komunálneho odpadu až ku klubovni, pretože odvoz odpadu nebol zabezpečený. O tejto akcii som neskôr napísala aj článok ktorý bol zverejnený v novinách, avšak pod tento článok sa nepodpísal nik iný, ako Lukáš Hrošovský. O nejaký čas som sa pochválila, že podporujem  Ľudovú stranu Naše Slovensko a že by som aj v budúcnosti chcela pracovať pre túto stranu. Vtedy ma hrozne začal presviedčať, aké je to zlé rozhodnutie pracovať s takou ,,fašistickou” stranou a ako veľmi mi to pokazí budúcnosť. Nedostanem sa na dobrú školu a ani v žiadnom zamestnaní ma nebudú chcieť. Neskôr začal nielen na stranu, ale aj na osobu p. Mariána Kotlebu hovoriť rôzne urážky. Nabádal k tomu aj ostatných členov klubovne, ktorý sa s veľkou radosťou pridávali. Po nejakom čase som zistila o čo vlastne v tejto klubovni ide. Žiadne spoločné aktivity, ani pomoc mestu. Stačia im iba priestory, kde sa môžu zadarmo zabávať, piť a zneužívať peniaze, ktoré mali ísť na dobrý účel. Keď som do klubovne časom prestala chodiť, Hrošovský mi napísal, či budem aj naďalej  navštevovať YCčko a pracovať s Mládežníckym parlamentom….( stojí za to, si to prečítať) 🙂

Lukáš Hrošovský sa tiež tvári ako strašne apolitický človek a veľký bojovník proti extrémizmu. Ale kde je pravda?

 

Nieje predsa možné, aby apoliticky založenému človeku chodil do klubovne robiť prednášky líder PS Spolu a známy propagandista drog, Michal Truban. Lukáš svoj postoj k liberalizmu skrýva a snaží sa vtláčať mladým ľuďom do hláv svoje presvedčenia a nezmysli ktorým tak veľmi verí. Ale ako ,,slušný” a ,,apolitický” človek už oklamal veľmi veľa ľudí, dokonca chodí aj miništrovať.

                              Jedinečná svätá omša                                           

Miništrant a poza chrbát len klamár ktorý podporuje homosexuálov a nabáda k tomu aj mladých ľudí.  Manipuluje mládež, aby mali pozitívny vzťah k LGBTI komunite, multikulturalizmu a drogám. Taká je skutočná pravda o tomto mladom mužovi.

Vanesska Kubištová Pavel Švaňa Ján Palla David Prochazka Stanka Bartelova René Urbánek Iveta Vislocká Iveta Blahova Vladimir Adamek Frantisek Drozd Richard Holtán Iba Hedvika Jojo Laky Lanka Dusan Rajtek Iva Blahová

Gepostet von Mariana Mičková Kubištová am Freitag, 24. Januar 2020

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

16 Comments

 • Jan Ondriska
  Posted 6. mája 2020 18:28 0Likes

  Takíto ľudia ako oni, v tričkách extremistickej nenávistnej stranky Zomri, potom napádajú ľudí na ulici za iný názor. Tí okolo nezavislosti, slobody, slobody slova a prejavu, punku ani neprešli. Nič ine nepoznajú narodili sa do totality.

 • Katka
  Posted 7. mája 2020 13:00 0Likes

  Na YCčku si hľadala len chyby a to je smutné možno v minulosti to fungovalo zle ale teraz to tam funguje úplne inak. Keď už ideš o YCčku písať článok tak píš o veciach, ktoré sa sa tam robili nedávno a nie o tých, ktoré sa udiali 2 či 3 roky dozadu. Človek sa učí z vlastných chýb. Kedysi to možno fungovalo zle no teraz je to v YC super. Aktivity sú super a aj zasadnutia. Riešime na nich zmysluplné veci. Ked ideš písať článok tak si to tam aj prídi pozrieť aby si nepísala hlúposti.

  • Vanessa Kubištová
   Posted 7. mája 2020 13:11 0Likes

   Poznám ľudí čo tam chodia a viem ako to tam funguje.
   Teraz, ako má Lukáš Hrošovský problémy u terajšieho promátora, ktorý je mimochodom veľmi úprimný človek a zaujíma sa sa o to, čo sa deje v meste a aj v tej vašej klubovni, začal sa snažiť vymýšľať nejaké aktivity, aby si zachránil svoj s prepáčením holý zadok. Ale nemyslím si, že mu to veľmi pomôže. Veľa ľudí už zistilo, aký kvietok je Lukáš….. 🙂

  • jakub
   Posted 7. mája 2020 17:23 0Likes

   Vanessa navštevovala klubovňu ešte keď ja som do klubovne chodil. Chodila tam tak 2 – 3 mesiace – hodnotí za tie 2 – 3 mesiace keď klubovňa vznikla v januári 2018? Teda hodnotí to, keď klubovňa vznikala a všetko sa rozbiehalo? Hodnotí mládežnícky parlament, ktorého som bol predseda v čase keď sa rozbiehal a ešte sa len nastavovalo ako bude fungovať? Gramatika a čiarky Vanesse nič nehovoria.

   • Vanessa Kubištová
    Posted 7. mája 2020 18:08 0Likes

    Nejde len o to, čo sa v klubovni robilo 🙂
    Ide aj o to, ako sa Lukáš správa napríklad aj na Facebooku. Správy a komentáre ktoré nezodpovedajú slušnému správaniu…..ak má niekto záujem, môžem mu poslať správy ktoré mi sám Lukáš písal 🙂

 • dannyKollar
  Posted 7. mája 2020 17:21 0Likes

  Vyborna praca, Vanessa!

  • jakub
   Posted 7. mája 2020 17:30 0Likes

   Ibažeby presne urobila to, čo urobili na youtube o Vás/tebe. Pozbierala pár informácií a dala im význam aký sama potrebovala alebo ten význam si vymyslela. Konšpirácie, klamstvá.
   Na základe tohto videá by som vedel urobiť to isté ale neurobím lebo viem, že je to účelové video a taktiež takéto sa nachádza v článku a toho Vanessa vychádza. https://www.youtube.com/watch?v=Rg3rdp64tDE

   • Vanessa Kubištová
    Posted 7. mája 2020 18:41 0Likes

    Myslím, že racionálne uvažujúci človek vie kde je pravda a urobí si o tom svoj vlastný názor. 🙂
    Sme v demokracii, každý máme právo na svoj názor a som rada, že si sa vyjadril aj ty Jakub 🙂

   • dannyKollar
    Posted 7. mája 2020 19:06 0Likes

    Jakub. zdravim. Ak mozem – na ucelovo zostrihanom videu nie je o mne uplne NIC.

    Je tam to ze som pil akoholo a ze som bol vulgarny. Ukrizujte ma. Autor tak velmi propagoval ze vraj som ‘sr.l’ do snehu , ze zazrcne ustrihol video tak ze samotny akt nie je vidiet. Ako vravite 0 ucelovo zostrihane.

    Narozdiel od Vanessinho videa – myslim , ze fakt, ze Truban propagoval drogy sa neda popriet.

    Okrem toho ze pred jeho polit.karierou ich 5 rokov aj diloval, na Kysuciach.

 • Martin Gvoth
  Posted 9. mája 2020 23:47 0Likes

  Naozaj nerozumiem prečo sa takto klamlivo vyjadrujete o organizáciach ktoré na Slovensku pomáhajú ukázať šíriť jedinú pravdu. V susednom Rakúsku je úplne bežné že deti sa už v škôlke učia ako sa modliť v rôznych náboženstvách. Sám som súčasťou viacerých organizácií a toto video je jednoznačne účelovo zostrihané aby poškodilo dobré meno našej misie…

  • Vanessa
   Posted 10. mája 2020 22:19 0Likes

   Nemyslím si, že práve mimovládne organizácie sú tie, ktoré šíria pravdu. 🙂
   Na Slovensku máme aj organizácie, ktoré sa snažia vychovať z mládeže slušných, inteligentných a rozumne zmýšľajúcich ľudí, ale mimovládky to rozhodne nie sú. 🙂

 • Katarina
  Posted 10. mája 2020 14:46 0Likes

  Vanessa, napísala si, že poznáš ľudí, ktorí tam chodia. Mohla by si aspoň troch z nich prosím ťa vymenovať? 😀 Som zvedavá, koľko toho o dnešnom YCčku vieš. 😀 Vďaka.

  • Vanessa
   Posted 10. mája 2020 21:54 0Likes

   Zdravím. Mená členov vašej klubovne sú prístupné na facebookovej stránke YCčka. Ktokoľvek si ich môže pozrieť tak nerozumiem, prečo by som mala menovať. 🙂 Myslím si, že Lukáša sa tu nemusíte zastávať. Keby mal čisté svedomie a nemal sa za čo hanbiť, nevymazával by komentáre na Facebooku, ktoré poukazujú na pravdu a neposielal by ľudí, aby ho obraňovali a písali miesto neho komentáre. 🙂

 • petiar
  Posted 11. mája 2020 9:55 0Likes

  Vaneska je nácek. 🙂

 • sytev
  Posted 12. mája 2020 19:33 0Likes

  Oficiálne stanovisko organizácie SYTEV k článku autorky Vanessy K., ktorý bol publikovaný na KULTURBLOGu:
  Možno ste si všimli nedávno publikovaný článok na https://www.kultur-blog.sk/klubovne-mimovladnych-organizacii-ktore-sa-snazia-vychovavat-dnesnu-mladez/, ktorý sa pokúšal o očiernenie riaditeľa OZ SYTEV a činnosti mládežnickej klubovne YCčko. Radi by sme sa vyjadrili k niektorým zavádzajúcim výrokom, ktoré autorka uviedla.

  “Čerpajú peniaze slovenskej vlády a rôzne eurofondy, ktoré skončia nevedno kde a nik po tých peniazoch ani veľmi nepátra.”

  Čerpanie financií zo slovenskej vlády ako aj z rôznych eurofondov je podmienené vypracovávaním záverečnej správy + finančnej správy. Tieto správy idú na hodnotenia hodnotiteľom, ktorí tieto veci kontrolujú. Či už vláda alebo EÚ čerpanie dotácií kontroluje. Organizácie podporené z dotácií vlády alebo EÚ sú povinné zverejňovať výročné správy, kde sa uvádza financovanie organizácie ako aj rozdelené míňanie financií. Tieto výročné správy organizácie majú v online podobe ako aj vo vytlačenej podobe a sú verejne dostupné v sídlach organizácií alebo na iných miestach. OZ SYTEV dalo vytlačiť výročnú správu 2019 v počte 500ks a výročná správa je dostupná aj v knižnici v Kysuckom Novom Meste alebo aj v Kysuckej knižnici v Čadci.

  Výročné správy OZ SYTEV
  https://sytev.sk/sk/vyrocne-spravy-oz-sytev/

  “Za rok 2019 dostal 101 504,15 EUR na svoje projekty a z toho 44 501 EUR dostal od UIVENTA (slovenský inštitút mládeže, ktorý spadá pod ministerstvo školstva) na projekt: Stand up AGAINTS extremism čo v preklade znamená postavme sa proti extrémizmu.”

  OZ SYTEV dostala v roku 101 504,15 EUR. Nie je to žiadne verejné tajomstvo a tieto informácie sú verejne dostupné na: https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&art_zs2=sytev&art_predmet=&art_ico=&art_suma_zmluva_od=&art_suma_zmluva_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&odoslat=Vyhľadať
  Väčšinu dotácií sme dostali z organizácie IUVENTA, ktorá spadá pod Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Táto suma je tvorena dotáciou na činnosť ako Informačné centrum mladých a dotáciami z programu Erasmus+. Erasmus+ je program Európskej únie na podporu vzdelávania od roku 2014 do roku 2020. Konkrétne nám boli schválené dotácie na mládežnícke výmeny, mobility pracovníkov s mládežou.
  To znamená:
  Mládežnícke výmeny – medzinárodné stretnutia skupín mladých ľudí, na ktorých si vymieňajú informácie a skúsenosti k danej téme. Dôležitým prvkom mládežníckych výmen je neformálne vzdelávanie.

  Vzdelávanie pre pracovníkov s mládežou – školenia alebo semináre pre tých, ktorí s mládežou pracujú dobrovoľnícky alebo profesionálne. Zámerom je, aby aj pracovníci s mládežou získavali nové informácie a zručnosti pre svoju prácu .
  Zdroj: https://www.erasmusplus.sk/index.php?sw=751

  Spomínaný projekt „Stand up against extremism“ je práve mobilita pracovníkov s mládežou / vzdelávanie pre pracovníkov s mládežou. Projekt trvá od augusta 2019 do decembra 2020. Jeho súčasťou sú 2 mobilita (vzdelávania) pre pracovníkov s mládežou z 10 krajín (Slovensko, Poľsko, Moldavsko, Egypt, Ukrajina, Palestína, Bulharsko, Srbsko, Grécko, Azerbajdžan). Celkovo vzdelávanie je pre 64 osôb na dokopy 14 dni (1. vzdelávanie 7 dní, 2. vzdelávanie 7. dni). 64 osôb sa teda počas projektu/mobility presúva zo svojich domovských krajín až na Slovensko kde pre nich sme pripravili už 1. vzdelávanie a v tomto roku prebehne 2. vzdelávanie. Teda otázka načo sme dostali 44 501 EUR? Tieto financie sú účelovo viazané na ubytovanie, stravu účastníkov, na cestovné a víza pre zúčastnených ako aj na aktivity, lektorov, materiálne zabezpečenie vzdelávania, …
  Ďalšiu dotáciu sme napríklad získali z Európskeho zboru solidarity vďaka ktorému v Kysuckom Novom Meste máme 2 estóskych dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú s aktivitami, vzdelávaniu mládež na základných a stredných školách (momentálne online) a tvoria aktivity v mládežníckej klubovni pre mládež v Kysuckom Novom Meste v angličtine, nemčine a ruštine.
  Európska dobrovoľnícka služba/Dobrovoľnícky projekt – dobrovoľnícky pobyt jednej alebo viacerých osôb vo vybranej krajine a vybranej organizácií, ktorý môže trvať až do 12 mesiacov. Zámerom je vyskúšať si realizáciu svojho vlastného projektu, získať nové skúsenosti, vyskúšať si samostatný život a pritom urobiť niečo užitočné.
  Zdroj: https://www.erasmusplus.sk/index.php?sw=751

  “Takéto protesty proti Ľudovej strane Naše Slovensko sa konali po celom Slovensku a na mnohých z nich sa zúčastňoval aj spomínaný Lukáš Hrošovský. Peniaze, ktoré mohli byť využité na rôzne aktivity pre mládež, skončili v rukách niekoho, kto ich neinvestoval na zmysluplné veci, ale slúžili ako podpora projektu- Postavme sa proti extrémizmu- pod ktorým si môžme predstaviť napríklad: hulákanie mladých ľudí a neprispôsobivých občanov miest na námestiach, či ohrozovanie slušných a inteligentných ľudí, teda účastníkov mítingov.”

  Spomínaný protest v Kysuckom Novom Meste organizoval Lukáš Hrošovský. Protest organizoval ako fyzická osoba. Tento protest nestál žiadne peniaze a ako môžete vidieť na obrázku v článku, zúčastnili sa ho bežní občania. Za organizovanie tohoto protestu Lukáš Hrošovský nedostal žiadne peniaze a po vysvetlení vyššie, že práve projekt “postavme sa proti extrémizmu” nemá nič s protestami proti ĽSNS. Na obrázku je vidieť osoby z Progresívneho Slovenska. Organizátor Lukáš Hrošovský zverejnil pred protestom príspevok kde upozorňoval, že tento protest je nestranný adištancuje sa od hocijakej politickej strany. Taktiež vyzval účastnikov k slušnému správaniu.

  “Lukáš Hrošovský si v decembri roku 2018 v Kysuckom Novom Meste založil mládežnícku klubovňu s názvom YCčko. Priestory na ňu dostal od bývalého primátora, ktorého vnuk túto klubovňu pravidelne navštevuje. Za priestory samozrejme nič neplatí a dostáva od mesta dotácie na zveľadenie týchto priestorov a na podporu rôznych projektov a akcií pre mládež alebo deti v meste. Z takýchto veľkých akcií, ktoré sa plánovali sa v skutočnosti odohralo iba zopár.”

  Lukáš Hrošovský sa zúčastnil ešte v roku 2017 stretnutia v mestskej knižnici, kde mladí ľudia zo základných a stredných škôl z KNM prezentovali bývalému pánovi primátorovi, poslancom mesta a vedúcemu odboru školstva na meste svoje nápady a iniciatívu, ktorou by chceli zlepšiť život mladých v meste. Jedným z nápadov bola práve klubovňa. OZ SYTEV podalo žiadosť na mesto a v novembri 2017 mestské zastupiteľstvo schválilo priestor pre OZ SYTEV pre vybudovanie klubovne. Financie na klubovňu boli legitímne odhlasované na MZ, teda klubovňa nevznikla z osobnej túžby pána primátora. Mladí ľudia si tento priestor upravili za pomoci dobrovoľníkov a mesta. Od januára 2018 funguje YC Mládežnícka klubovňa. Ročne ju navštevujú stovky deti a mladých ľudí. Vanessa Kubištová navštevovala klubovňu v roku 2018, kedy sa ešte činnosť rozbiehala a kedy priorita organizácie bola, aby sme sa stali akreditovaným Informačným centrom pre mladých pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. V roku 2018 sme dotácie len začínali prijímať takže je pravda, že len „zopár“ akcií sa uskutočnilo. Napríklad: Deň Zeme, kde sa zúčastnilo viac ako 1 300 ľudí, workshopy po školách na ktorých sa zúčastnilo viac ako 500 deti a mladých, Spoznaj kultúru cez školu pre viac ako 500 stredoškolákov, YCčko v pohybe kde za celé leto športovalo viac ako 500 deti a mladých ľudí, Deň bublín pre bolo 20 dobrovoľníkov a viac ako 50 detí aj za upršaného počasia.

  “Znelo to super a tak som sa rozhodla zapájať do týchto aktivít a vstúpiť aj do tzv. Mládežníckeho parlamentu v ktorom sme mohli pánovi primátorovi predložiť rôzne návrhy, ako by sme chceli naše mesto zveľadiť a informovať ho o akciách, ktoré máme naplánované. Len táto pekná predstava samozrejme aj ostala iba predstavou. Naše stretnutia parlamentu prebiehali tak, že sme iba sedeli na gauči a počúvali hudbu. Ak sa na nás prišiel niekto pozrieť z mestského úradu, väčšina sa tvárila že niečo zaujímavé práve riešime.”

  Za rok 2018 prebehlo 12 riadných zasadnutí mestského mládežnického parlamentu a 2 mimoriadne zasadnutia. Z každého zasadnutia bola posielaná zápisnica primátorovi mesta. Plánovali sa aj aktivity, ktoré členovia parlamentu organizovali. Mladých ľudí už od roku 2017 v komisií školstva a mládeže zastupoval Lukáš Hrošovský a tak každé zasadnutie komisie taktiež informoval o návrhoch a aktivitách členov parlamentu. Zasadnutia samozrejme prebiehali v neformálnom duchu. Boli to zasadnutia mládežníkov – jedlo a hudba k tomu patrila. Samozrejme pred zasadnutím a po ňom. Za rok 2018 nik na zasadnutia mládežníckeho parlamentu z mestského úradu neprišiel pozrieť. V roku 2019 sme od Nadácie pre deti Slovenska a Združenia miest a obcí získali ocenenie “Komunita priateľská deťom a mladých ľuďom 2018” pre mesto. Teda práve NDS a ZMOS nás a mesto ocenili za činnosť s mládežou cez mestský mládežnícky parlament. Toto ocenenie by sme asi nezískali za “tvárenie sa” a “predstavu”. Taktiež OZ SYTEV zorganizovalo spolu s členmi parlamentu mapovanie potrieb detí a mládeže, kde získali viac ako 2 000 odpovedí. Tento dokument (44 stranová brožúra) bol odprezentovaný na mestskom zastupiteľstve a predložený poslancom ako východiskový dokument na tvorbu stratégie rozvoja detí a mladých v meste.

  “Na Deň Zeme sme sa rozhodli, že sa bude upratovať mesto. Rukavice a vrecia nám tiež dodal mestský úrad. Začali sme skoro ráno a skončili poobede. Organizácia tejto akcie tiež nebola veľmi dobrá, kedže sme sa viacerí museli cez celé mesto vracať aj s vrecami plnými skla, plastov a komunálneho odpadu až ku klubovni, pretože odvoz odpadu nebol zabezpečený. O tejto akcii som neskôr napísala aj článok ktorý bol zverejnený v novinách, avšak pod tento článok sa nepodpísal nik iný, ako Lukáš Hrošovský.”

  Mestský mládežnícky parlament sa rozhodol spolu s OZ SYTEV zorganizovať upratovanie mesta, do ktorého zapojil všetky materské, základné a stredné školy v meste. Vrecia a rukavice dodal mestský úrad vo veľmi malom počte. Práve na túto aktivitu sme získali dotáciu z Nadácie Kia Motors Slovakia v hodnote 1 000 eur, teda vrecia a rukavice sme zabezpečili z tejto dotácie. Takúto akciu organizovalo OZ SYTEV prvýkrát a zapojilo sa do nej viac ako 1 300 detí a mladých. Odozva škôl bola pozitívna. Všetci zúčastnení mali dostatok rukavíc a vriec. Odvoz odpadu bol zabezpečený “len” popri rieke Kysuca a keďže na tejto akcií sa vyzbieralo viac ako 200 vriec odpadu nebolo možné všetky tieto vrecia odviezť. Odvoz zabezpečovala mestská údržba. O tejto aktivite písala článok Vanessa Kubištová. Tento článok poslala Lukášovi Hrošovskému, aby ho dal do mestských novín a na portál novinyknm.sk . Pri oboch prípadoch nastala chyba a ako autora článku uviedli Lukáša Hrošovského a nie Vanessu. Za to sa ospravedlňujeme. Takúto chybu sme si dodnes nevšimli.

  “Po nejakom čase som zistila o čo vlastne v tejto klubovni ide. Žiadne spoločné aktivity, ani pomoc mestu. Stačia im iba priestory, kde sa môžu zadarmo zabávať, piť a zneužívať peniaze, ktoré mali ísť na dobrý účel. “
  V roku 2018, kedy klubovňu Vanessa navštevovala, sme sa rozbiehali. Bolo v nej veľmi veľa spoločenských aktivít a v roku 2018 sme desiatkami aktivít pomáhali mestu a mestským organizáciam: Deň Zeme, Deň detí, Detský Karneval, Šarkaniáda, … Čo sa týka pitia – klubovňa má jasne stanovené pravidlá a konzumácia alkoholu v klubovni je prísne zakázaná. Osoby, ktoré sa poza chrbát snažili niečo prepašovať alebo využiť priestor na pitie boli upozornené. Pokiaľ sa to opakovalo boli vykázané z klubovne. Financie na činnosť klubovne boli z rôznych nadácií na úpravu priestoru. Činnosť klubovne ako neformálneho priestoru nie je nijako financovaná okrem podpory z mesta. Po vyčíslení je to okolo 2 000 eur ročne, čo mesto hradí náklady na elektrinu, vodu a kúrenie.

  “Nieje predsa možné, aby apoliticky založenému človeku chodil do klubovne robiť prednášky líder PS Spolu a známy propagandista drog, Michal Truban. Lukáš svoj postoj k liberalizmu skrýva a snaží sa vtláčať mladým ľuďom do hláv svoje presvedčenia a nezmysli ktorým tak veľmi verí. Ale ako ,,slušný“ a ,,apolitický“ človek už oklamal veľmi veľa ľudí, dokonca chodí aj miništrovať.”
  Spomínaná prednáška bola v roku 2018 ako súčasť povinnej aktivity pod Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR “Motivácia mladých ľudí k podnikaniu”. V roku 2018 bol Michal Truban ešte podnikateľ, majiteľ firmy: Websupport. Prezentáciu nám prišiel urobiť po dohode , s tým, že mal cestu na Kysuce, keďže odtiaľto pochádza. Počas jeho prezentácie rozprával o sebe a o podnikaní. Nijakým sposôbom nebola propagovaná politika alebo drogy. V máji 2018 ešte Michal Truban neplánoval ísť do politiky. Čo sa týka miništrovania – áno, Lukáš Hrošovský miništruje a momentálne zabezpečuje každodenné vysielanie sv. omší. Nie je tajomstvom, že Lukáš Hrošovský je skôr konzervatívec a práve konzervatívne názory presadzuje už dlhodobo, stačí si pozrieť jeho profil na Facebooku.

  “Miništrant a poza chrbát len klamár ktorý podporuje homosexuálov a nabáda k tomu aj mladých ľudí. Manipuluje mládež, aby mali pozitívny vzťah k LGBTI komunite, multikulturalizmu a drogám. Taká je skutočná pravda o tomto mladom mužovi.”

  Lukáš Hrošovský sa zúčastnil už viackrát či už pochodov na rodinu alebo aj za život. Taktiež bol jeden z tých, ktorý v čase referenda robil propagáciu v uliciach a zbieral podpisy na referendum. OZ SYTEV dlhodobo pracuje s programom Erasmus+ a aj samotná Lívia z Kulturblogu sa zúčastnila Erasmus+ programu v Litve, kde mohla zažiť multikulturalizmus. OZ SYTEV taktiež každoročne robí prednášky po školách proti drogám a prezentuje zdravý životný štýl cez organizovanie verejných športových aktivít. Napriek svojim politickým názorom Lukáš Hrošovský zaviedol v klubovni vzájomnú toleranciu medzi návštevníkmi, nehľadiac na ich politický názor. Zámerom YCčka bolo vždy mladých spájať a nie rozdeľovať. Nijakým spôsobom v YCčku nebol propagovaný ani konzervativizmus ani liberalizmus.

  Kvôli uvedeným faktom článok odsudzujeme a považujeme za zavádzajúci.
  Autorka by mohla zvážiť jeho odstránenie zo stránky http://www.kultur-blog.sk

  Občianské združenie SYTEV

 • Ander Kixa
  Posted 3. júna 2020 21:53 0Likes

  Vaneska, len tak ďalej!!!

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím