Keď sa odpadky vynesú samé alebo čo je to sloboda slova a kedy je lepšie tento pojem nepoužívať.

Som si istá, že v nasledujúcich riadkoch sa nájde aspoň niekto, kto niečo podobné už zažil. Bez ohľadu na to, či ste liberál, fašista, alebo nebodaj liberálny fašista. Budem písať o komentároch na Facebooku a ich miere udržateľnosti pod tým-ktorým príspevkom.
Je to celkom zaujímavý jav, najmä v dnešnej demokratickej spoločnosti.

Dočítate sa okrem iného aj o minulých životoch Kulturblogu, o novom Smere či o jednoduchosti.

Tento blog obsahuje prvky satiry a miernu iróniu, prosím berte ho s nadhľadom.
Nič to však nemení na fakte, že som sa tu v podstate len vyplakala.
Sú tu najmä zhrnuté moje myšlienky a názory na túto problematiku a samozrejme uvedené názory sú podložené.

(Alternatívny titulok: tOTaLiTnÉ PrAkTiKy lIBeRálNyCH mÉdIí nAbERaJú nA ObRátKacH!!!!!!!!!)


S pocitom hrdosti zverejňujem zoznam stránok, na ktorých som bola zablokovaná. Beriem to ako nesmierne silnú spätnú väzbu, najmä z toho dôvodu, že všetky zablokovania pramenia z môjho neúnavného komentovania príspevkov daných stránok, v ktorých boli použité konštruktívne a zjavne nepriestrelné argumenty, alebo len ozaj trefné poznámky, ktoré pod tou spústou chválospevu nevyzerajú najlepšie. Čiže nebolo to z dôvodu spamovania. Ľudovo povedané, zaťala som do živého, trafila do čierneho… ako chcete. Budeme sa samozrejme aj trochu hlbšie baviť o daných subjektoch.

Žiaľ, väčšinu pôvodných komentárov nemám, takže sa budem snažiť len stručne opísať, čo približne komentáre obsahovali. Svojho času mi totiž zaznamenávanie a ukladanie mojich uverejnených komentárov absolútne nepripadalo ako niečo potrebné, nebola som zvyknutá na niečo ako blokovanie. To sa teda samozrejme rozvinulo až po tom, ako som začala aktívne komentovať.

Ešte by som vás rada trochu oboznámila s pár vecami. Z recesie sledujem takmer všetky slovenské, politicky relevantné Facebookové stránky – od Zomri až po Hanbím sa za prezidentku Zuzanu Čaputovú (našu pani prezidentku mám samozrejme rada a som na ňu hrdá). Chcem tým povedať, že si dovolím o sebe tvrdiť, že v týchto veciach mám celkom prehľad.

Taktiež sa vopred ospravedlňujem za akékoľvek pravopisné chyby, ja a slovenčina nie sme moc kamošky… takže perfekcionalisti poďte do mňa!


 

BÁDATEĽ.NET, MAGAZIN1
a podobné manipulatívno-dezinformačné stránky.

 

Je vskutku ironické, že ma zablokovala práve dezinformačná a konšpiračná stránka, miesto toho aby ma teda dané osoby presvedčili o svojej pravde. Samozrejme môj zoznam tvorí väčšina takýchto stránok, takže ma to neprekvapuje. Ale to čo ma skutočne zarazilo bol fakt, že niekto je schopný manipulovať a doslova hazardovať niečím tak nenahraditeľným ako je zdravie človeka a využívať strach na to, aby zarobil pár zhnitých amerických dolárov za príjmy z reklám. Pretože Savo vás vylieči, verte mi. A ak mi neveríte, 5G na vás! Tieto stránky slúžili podľa mnohých náznakov okrem iného aj na propagandu ĽSNS. Preto boli stránky magazin1 a prehľadspráv.sk zrušené. Ozaj, zablokovaná som bola pre komentár na adresu (menovite) prevádzkovateľa daných stránok, či mu nie je trápne zarábať na ľudskom nešťastí.

A ak by niekomu čo i len napadlo niečo také, že sa opäť jedná o akúsi cenzúru zo strany Facebooku tak verte, že Facebook si takéto veci dobre stráži a výborne na nich zarába. Ak sa teda samozrejme nejedná o politicky relevantné veci. V tom si, chvalabohu, Facebook uvedomuje svoje postavenie a zodpovednosť. Zatiaľ.


ERIK KALIŇÁK

 

Vychádzajúca hviezda Smeru? Synovec Roberta Kaliňáka. Nastávajúci miláčik dôchodkýň? Možno že len záloha, keď Pellegrínimu zmiznú jamky z líc. Alebo čistiareň komentárov platená z našich daní? Tento mladý, 30 ročný šuhaj (mimochodom “not for sale”) je známy tým, že spravuje pánom zo Smeru ich Facebookové účty, teda zahŕňa to aj očistu diskusii od všelijakej slniečkárskej buržoáznej pliagy. Úprimne, nepamätám si príčinu zablokovania, pravdepodobne som reagovala na ich predvolebné video s tancujúcim Matovičom, Sulíkom, Kiskom, Trubanom… Poznáte to.
♫ „Chlapci bude sranda, teba spraviť vládu…“ ♫

Stelesnenie “zabezpečenej generácie” 12-ročnej vlády Smeru?

(Fotogragfia: Aktuality)

A boli voľby a srande bol koniec. Pád na hubu predsa len prišiel a Erik sa do parlamentu neprekrúžkoval… ale nezúfajme, predsa vymazávanie komentárov je takmer dreamjob, dokonca platovo si aj polepšil. Darmo, sociálna demokracia. 😉


starý KULTURBLOG

 

Dostávame sa do veľmi tmavých uličiek a čochvíľa asi udriem na citlivú strunu. “Starý Kulturblog bol lepší!”
Rada by som však teraz zachovala vážnosť.

Pre upresnenie, jednalo sa o v poradí už druhú oficiálnu stránku Kulturblogu na Facebooku, ktorá bola pár dní pred parlamentnými voľbami Facebookom zrušená (jej publikovanie bolo zrušené) z dôvodu, že existovali indície, že je napojená na ĽSNS a túto politickú stranu propagovali. Toto predstavovalo problém, pretože podľa aktualizovaných pravidiel Facebooku, v rámci transparentnosti musí každý politický subjekt preukázať svoju identitu. Problém spočíval teda v tom, že Kulturblog toto neurobil. Stránka, ako každá iná, aj napriek tomu, že jeho zakladatelia sú bývalí asistenti poslancov NRSR za ĽSNS a pán Milan Mazurek figuruje v tomto občianskom združení ako člen prípravného výboru.
Kulturblog je však späť a opäť ho môžeme sledovať a radovať sa z jeho existencie.

Teraz však prejdime k meritu veci. Iba občas som si do nich rypla, nechcela som im veľmi blížiť, predsa len sú to tiež mladí ľudia, ktorí skúmajú (presne tak ako ja). Ale pripadali mi úsmevné niektoré ich stanoviská a príspevky. Raz to však ich trpezlivosť zjavne neustála. Tuším moje zablokovanie spočívalo v príspevku, kde spomínali istého pána, ktorý si hovorí Danny Kollar. Viac o chvíľu, aj naňho príde. A ja som v komentári teda vytiahla fakty o ňom, o jeho minulosti a podobne a čuduj sa svetu, ban už bol na svete.

Neprekvapilo ma to, akurát ďalší ľudia, s ktorými som si v odpovediach na ten daný komentár dopisovala, sa mi neskôr smiali, že vraj som môj komentár vymazala, že si za tým nestojím.
Vtedy som si položila takú rečnícku otázku: „Má takáto debata vôbec zmysel? Nie je to tak trochu jednostranné? A čo si vôbec od toho má sľubovať verejnosť?“ Vzápätí som kontaktovala slečnu Líviu cez Instagram, na ktorom som chvalabohu do dnešného dňa neobdržala ban, a na moje počudovanie mi odpísala.

 

Úryvok z mojej konverzácie s Líviou.

Celkom rozumné odôvodnenie, čo poviete?

Ak toto náhodou čítaš, Lívia, touto cestou Ti chcem vyjadriť vďaku za tvoju odpoveď. Vážim si to.

Keď sme už pri tomto, spomeniem ešte zopár vecí, ktoré sa mi na Kulturblogu svojím spôsobom nepáčia.

Napríklad ich merch. To, že majú tričko s podobizňou Tisa nebudem veľmi komentovať, snáď len toľko, že oni predsa nie sú historici a teda sa nebudú k niečomu takému vyjadrovať. Celkom ma pobavili citáty ako „Je OK byť biely“ a „Biele nemiešajte s farebným“. Fajn, asi čierny humor, nie? Tak isto je OK aj nebyť biely či? Každopádne, aspoň o sebe netvrďte, že nie ste rasisti. Vďaka!

Ďalšia vec. Prezentujete liberalizmus ako to najhoršie, čo mohlo túto planétu postihnúť. Že do liberalizmu spadajú tie najhnusnejšie, najzvrátenejšie veci ako potraty, dúhové pochody či Biháriová. Ale mám pocit, že ste zabudli, že napríklad aj vďaka nemu ste vy mohli zriadiť túto blogovú platformu na ktorej tu môžem teraz písať tento článok. Podobne ako mnoho iných vecí.
Liberalizmus – z latinského liberalis je buď všeobecne zhovievavosť, zmierlivosť alebo aj tá tvoja obľúbená tolerancia voči iným názorom, alebo pod tým chápeme nejakú politickú ideológiu založenú na presadzovaní práv jednotlivca. Iba veľmi zhruba som zachytila vaše videá “Bola som liberálka” a potom niečo ako konzervatívny coming-out… no poviem pravdu, pripadalo mi to ako taká karikatúra na vás samých. A pripadalo mi nanajvýš úbohé robiť si srandu z homosexuálov (a teraz nemám na mysli tých, ktorých ukazujete vo svojich videách), ale tých, ktorých okolie a rodina ani netuší, že nimi sú, ktorí musia prežívať peklo, ak sa majú otvorene a verejne priznať k tomu čo skutočne sú, pretože keby to urobia, tak sú odsúdení a všetci na nich budú pozerať akoby boli poznačení ťažkou chorobou, najmä na Slovensku a v tejto mentalite. Lebo narozdiel od politickej strany, sexuálnu orientáciu si nevyberieš. Ozaj by ma zaujímalo, kam sa zaraďujete vy, keď iných takto nálepkujete a paušalizujete.

Takisto si robíte srandu z pojmu byť “progresívny”, a týmto prívlastkom označujete čokoľvek, čo sa vám nepáči. Opäť odporúčam naštudovať si základnú terminológiu, aj keď nečudujem sa, že slovo “progres” Slovákom nič nehovorí, najmä keď sme 30 rokov po skončení toho úžasného režimu a sme tam kde sme a niektorí by ho s radosťou uvítali naspäť. Nehovoriac o tom, že západné krajiny, ktorými tak často všetci radi opovrhujete, sú na tom v mnohých ohľadoch lepšie ako my.

Posledná vec. Prezentujete sa ako apolitické médium čisto financované z darov vašich fanúšikov (?)… je to však skutočne tak? Ako je možné, že ste prakticky od vášho vzniku pôsobili vo vlastnom štúdiu, s technikou, priestormi a vybavením, o akom by ostatné začínajúce, nikým neplatené ne-mainstreamové médiá mohli len snívať?

Ja chápem že je ťažké dnes zastávať svoje názory a púšťať ich do sveta, ale keď vy hovoríte o argumentoch a slušnej diskusii tak minimálne ja si to nepredstavujem ako „my nie sme verejnoprávne médium“ a vzápätí mi vraziť ban. Prepokladám, že za aj týmto účelom bola vybudovaná táto blogová platforma.

Lívia, vo svete známa ako “stoupenkyně Kotlebovců”.

(Fotografia: Česká televízia)

Netvrdím, že Kulturblog a Lívia sú to najväčšie zlo a to, čo túto krajinu najviac trápi, no podľa môjho názoru tomu rozhodne nepomáhajú.

Potraty, džendžer, LGBT a podobné hlúposti nie sú to, čo by nás skutočne trápilo. Iste, sú to problémy, ale nie také, aké sú tie naozajstné: rozkrádanie, korupcia a predražené nákupy na každom kroku, nemocnice v katastrofálnom stave, školstvo na bode mrazu, že nie sme schopní za 30 rokov postaviť diaľnicu od jedného mesta k druhému, že dôvera v políciu a bezpečnostné orgány je u nás najnižšia v celej EÚ, že štátu odvádzame viac ako polovicu svojho príjmu a keď príde na lámanie chleba tak môžeme byť radi že sme radi… a mnoho ďalších vecí. Ale nie, vy budete stále hovoriť len o buzerantoch a potratoch. Prosím zameriavajme sa na dôležitejšie veci.
Nie, Kotlebovci nie sú zlí (sú možno len hrozní), ale aj tých náhod je už akosi priveľa.

Toľko stačí. Nechcem skončiť na smetisku dejín Kultur-Blogu.
Veď predsa nie som na verejnoprávnej pôde. 😯


ĽUBOŠ BLAHA, SMER-SD, ROBERT KALIŇÁK a ROBERT FICO

Diapazón zodpovednej zmeny sa nám naplno rozšíril…

K tomuto, myslím, že ani netreba nijaký komentár, čo čakať od komunistov…

Snáď len toľko, že som sa veľmi dlho “snažila” o ban u legendárneho súdruha Blahu, až sa mi to podarilo, zvláštne, že až po tom, čo som obhajovala toho počmáraného umrnčaného šaša Matoviča. Komentár následne zožal veľký úspech a mala som na ňom veľa lajkov. Obhajovala som ho v zmysle, že smeráci o ňom vraveli, že je nezodpovedný, že hazarduje a tak ďalej. Ale bol to práve Matovič, ktorý keď mal vypité radšej prespal v parlamente ako by mal jazdiť pod vplyvom alkoholu ako iní členovia Smeru, alebo zaparkoval na prechode, aby poukázal na to, že poslanci si môžu robiť, čo sa im zachce.
Už by aj stačilo, ja nechcem zas priveľmi velebiť Matoviča, tiež s ním nie som 100%-ne stotožnená. Nevolila som ho, áno, je aký je, ale teraz kvôli tomu nevyskočím z kože. Prežili sme aj horšie veci.

Hlavne že u Pelleho nemám ban, takže pohodaaa.


stránka PARLAMENTNÉ VOĽBY 2020

 

Za týmto je celkom zaujímavý príbeh, tak pozorne čítajte. Táto Facebooková stránka sa mi jedného pekného dňa zhruba týždeň pred voľbami zobrazila ako sponzorovaná. Tak som si na ňu klikla. Vizuál stránky pravdepodobne vytvorený v skicári ma veľmi nepresvedčil o jej serióznosti. Hovorím si, hmm, toto asi nebude “s kostolným poriadkom”. A postupom času som zistila, že mám vlastne pravdu.

Pred voľbami a aj počas volebného moratória táto stránka uverejňovala príspevky, ktoré nepriamo (a niekedy aj priamo) propagovali a oslavovali Ľudovú stranu Naše Slovensko. Veľmi som tomu nevenovala pozornosť, akosi som si nevšimla, že to zdieľa práve táto stránka, fan stránky ĽSNS mám bežne lajknuté. Časom sa to však stupňovalo a keď som si uvedomila, o čo ide, prišlo mi doslova nechutné, že niekto si opäť vytvorí apoliticky vyzerajúcu stránku, z ktorej sa nakoniec vykľuje to, čo by nikto nečakal. Keď nie sú argumenty, zjavne treba na to ísť takto. Dobrý marketing! Akurát tá cieľová skupina nie je bohviečo.

Na tejto stránke som bola zablokovaná len nedávno, po tom, čo som si dovolila komentovať príspevok, ktorý zdieľali (a ktorý samozrejme nemal nič spoločné s parlamentnými voľbami 2020) a bolo to video, ktoré malo byť paródiou na Mareka Macha z Mladí proti fašizmu. Bolo to celkom trápne a zodpovedalo mentálnej úrovni voliča ĽSNS. Môj komentár znel: „Pekná sonda do mozgu Kotlebovca“. A zazvonil zvonec a komentovaniu bol koniec.


PLANÉTA JEDNODUCHOSŤ

 

Na záver to najlepšie?
Danny Kollar.
 Tento pán a celkovo jeho vystupovanie mi príde veľmi úsmevné. Pred objektívom sa tvári veľmi seriózne, ale čo mimo neho?

Ako sme mali možnosť vidieť, na Kulturblogu je pečený-varený. Vidieť sme ho mohli aj vo videu „Progresívny Londýn“ ako hrdého nemigranta a obyvateľa UK. O tomto pánovi úprimne veľa neviem, nemala som šancu (a ani žalúdok) ho nejako pozorovať a spoznávať. Asi len toľko, že o sebe tvrdí, že je nacionalista, ale asi taký nacionalista, že sa radšej odsťahoval do Spojeného kráľovstva, aby mal o čosi vyššiu životnú úroveň ako keby bol len nejaký hrdý Slovák.

A potom je tu ešte jeden taký menší háčik, o tomto pánovi sa pravdepodobne nikde nehovorí ako o slušnom a príkladnom človeku, ale keď si ho teda Kulturblog pravidelne pozýva k sebe, tak niečo na tom asi bude, nie? Nuž, posúďte sami… (prípadne sa vyjadrite nižšie v komentároch)

Jednoduchosť v praxi.

Možno sa fatálne mýlim… ale len možno. Skúste si pozrieť jeho Instagram alebo iné sociálne siete a urobte si vlastný názor. Ak teda nedostanete ban, ako ja.
Ak toto čítate, pozdravujem Vás p. Bombič.


To je zatiaľ všetko, čo stálo za reč. Pevne verím, že môj zoznam sa (ne)bude rozrastať. Či?

Ešte pár skromných slov k tej slávnej a ťažko skúšanej slobode slova.

Plne rešpektujem a sčasti aj chápem to, že niekto niekomu zabráni v ďalšom komentovaní na jeho stránke, obzvlášť po takom dobrom šťavnatom komentári, aké boli tie moje. A takisto zastávam tézu, že každý má právo slobodne vyjadriť svoj názor a presne tak isto majú aj ostatní právo poslať ho s tým svojím slobodným názorom niekam. To platí pre všetkých. Pravda bolí. Ale uznajte, že nemôžeme mať plné ústa rečí o tolerancii a zdravom rozume a súčasne sa vkuse vyhovárať a podporovať stranu, ktorá by najradšej zrušila demokraciu.

Pravda však aj oslobodzuje. Preto sa pripájam k Líviinej výzve: Overujte si všetko, čo vidíte na internete. Nie je to na škodu. Neverte konšpiráciám, používajte kritické myslenie a nečítajte si úplne všetko, lebo vám z toho raz prepne, tak ako mne (možno raz). 😀


FAKTY, Z KTORÝCH SOM VYCHÁDZALA

https://infosecurity.sk/domace/chyba-facebooku-odhalila-adminov-stranok/

https://www.startitup.sk/konspiratorom-zablokovali-stranky-s-dosahom-600-tisic-ludi-bola-odkryta-ich-najvacsia-siet-webov/

https://infosecurity.sk/dezinfo/mr-bajecny/

https://dennikn.sk/1008402/kto-zaraba-na-hoaxoch-o-rakovine-obchodnik-z-presova-ktory-predava-vyzivove-doplnky-za-50-eur/

https://www.aktuality.sk/clanok/758933/konspiracie-fake-news-polacky-propaganda-lsns-volby-2020/

https://dennikn.sk/1741908/odomknute-propagandu-lsns-uz-siri-aj-sarlatanska-stranka-badatel-s-kotlebom-ju-spajaju-famy-o-ockovani-odomknute/

https://dennikn.sk/1773184/facebook-zrusil-kulturblog-a-dalsie-stranky-ktore-pomahali-kotlebovcom-v-kampani/

https://www.aktuality.sk/fotogaleria/760028/volby-2020-mlady-kalinak-fico-sa-nicoho-neboji-lebo-je-cisty-politiku-robil-vzdy-ferovo-rozhovor/1/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000100301/

https://www.startitup.sk/facebook-zrusil-liviin-kulturblog-zablokovali-aj-dalsie-stranky-prepojene-na-lsns/

…a samozrejme moja vlastná “prax” 🙄 


Tak ja ďakujem, že ste si to prečítali až sem, snáď ma Lívia veľmi nevysmeje a dúfam, že nám u nás doma NAKA jedného dňa nepoláme muškáty pred domom. Krásny deň želám!

 

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

8 Comments

 • dannyKollar
  Posted 6. mája 2020 2:10 0Likes

  Zdravim Katarina.

  Utrusim len to co vacsinou zvyknem. sarkazmus ktory opisujete naozaj citit, ale
  kedze bytostne neutocite, nemam problem reagovat s mierou slusnosti.

  diakritiku a formu – pisem z mobilu – naozaj
  poprosim o zhovievavost.

  1 – KB verim ze si pozyva koho chce. sam seba by som nenazval ze som
  peceny vareny v KB, ale vy ma tak kludne nazvite. Da sa ma vidiet kade tade,
  poviem otvorene ze mam rad svoj priestor. KB vysostne lubim hlavne za
  to ze som si mohol osobne pozriet co su Livia a David za ludia v realite, v osobnom zivote.
  Talenty.
  Makaci. Velmi velmi rad som ich hostil u mna v Londone.

  2 – vase zdroje – panenka maria skakava.. keby sme opomenuli nieco tak
  odporne ako uverejnit zmanipulovanu fotomontaz udalosti holokaustu, ktorej
  sa Dennik N dopustil minuly tyzden ako odpoved ”historikov” na
  Magatov blog a zabudli by sme na taku odpornu manipulaciu,
  aj tak by mi prislo prinajmensom zaujate ze 3 z vasich
  10 zdrojov je Dennik N – ktory ako uz vieme – uvadza hoaxy.
  Aktuality – vazne? Gangster Peter Bardy ktory si zobral za zenu hovorkynu
  policajneho prezidia len aby mal dosah na exkluzivne info? NULOVA kredibilita.

  a infosecurity? stranka zivena priamom sionom? to nemozete myslet vazne.

  ale je to na vas co uvediete za zdroje. len vazne vazne velmi chaba argumentacia. podme dalej..

  3 – najprv danny kollar , potom Bombič. je to vtipek ale znevazujete samu seba?
  Vy sa volate Katarina, alebo Arana?

  Ja vas budem volat cely cas Katarina, kedze ste svoje meno uviedli ako Katarina.

  Katarina. vazne vazne nevem co
  povedat. asi 6 000 000 krat som v
  mediach vysvetloval ze som
  sa volaL Bombic – asi tak 20 rokov dozadu. ak sa chcete vyhovarat ze ste niekde
  nieco ine videli – ja vazne nemozem reagovat na kazdy kus vykalu ktory sa pohne
  na internete.
  naspat k pointe, moji rodicia sa isteho casu rozviedli
  a ja som si zmenil meno. neviem ci ste toto niekedy v zivote uz videli ci je
  to pre vas fenomen a nieco nepochopitelne, rozvod a zmena mena nie je nic prijemne
  ale specialne
  pre vas som to zopakoval 6 000 001ty krat. ziadny problem. ak chcete vtipne
  poukazovat na bencikov blog, kludne pokracujte. pochopte ze mne nie je mozne
  ublizit. ja som na Sk scene za 12 mesiacov urobil
  to co nikto iny. tlak na mna je enromny ale cakal som to. fotky v posteli?
  to vazne? aj keby som bol homosexual, tak co ma akoze byt? fotky v podprsenke?
  anti-lgbt party v cobre, 2018. hrozostrasne sme nalozili Lenickemu – to je
  ten chlap s penisom a gumenym poprsim, ma 3 pohlavia a
  4 mena – b-komplex. co dalej? este video na youtube o mne ste zabudli.
  vytrhavanie z kontextu vam ide, napriek tomu ze vravite ze studujete fakty.
  apropo – preco ste scenzurovali oci tych osob za foto so mnou?
  Ja sa nehanbim za monjich kamaratov a oni sa nehambia za mna
  Marek ‘Marinak’ Fuco – preco mu zakryvat oci?
  Zazili sme vela parties. nadavame. pijeme alkohol. v sukromnom zivote.
  Videli ste ma Katarina vy co si overujte fakty niekedy prezentovat sa
  verejne jediny raz ako hulvat? vy nenadavate? vy ste nikdy necikali
  opita na verejnosti? nikdy ste partnerovi neprdli do tvare ked vam
  vykonaval oralny sex? ale no tak.. ste liberalka ale nie snad puritanka

  Slecna Katarina, dopustil som sa smrtelneho hriechu. nadaval som na videu, pil alkohol
  a bol hruby s psychopatovi ktory utocil na mojich kamaratov a zeny.

  Za ziadnu z tychto veci sa nehanbim a urcite ich s cistym svedomim do konca
  zivote este par krat zopakujem.

  ALE – ak mi to nejak ide ku cti, sice som spachal
  tie odporne trestne ciny za ktore nik nevie preco dodnes nie som v base,
  aspon som NIKDY som
  -nepredaval a nepropagoval drogy ako Truban
  -nie som pedofil ako Poliacik
  -nie som proti existencii romov ako Biharyova
  -nehajloval som ako Milan Ftorek – clen PSka ktory zdrhol z kandidatky ako prasivy pes
  po tom co som ho odhalil a urobil o nom clanok a video ze hrdo dvihal pravicu
  a naliepal si Hitlerove fuziky a o nejaky cas neskor – cudujsasvete – uz bol progresivny.
  -nezacinam konflikty
  – nebijem zeny

  som jeden velmi happy maly cloviecik. ale v urcitom bode mojho zivota ma napadlo
  ze ”pockaj…som v Londone 15 rokov. mam peniaze, znamosti, ochranu , status
  mam svoje veci proste vybavene a zariadene.. ale na Slovensku sa rozmaha sionisticka chobotnica
  a propaguje zomri, antifu, lgbt, pedofilou a chce znicit narod…”

  Budem sedet a divat sa alebo sa rozhodnem ist do toho prsama a pripravit vsetkym jednu
  veliku show?

  chapeme sa?

  Katarina, skusim takto – NIE JE ani jedna jedina osoba na Slovensku ktora sa
  odvazi mna pozvat do otvorenej zivej verejnej necenzurovanej debaty.

  to je ak sa mozem skromne domnievat velmi silny argument na celu armadu
  liberalov nariekajucich o tom ze danny kollar je na scene a siaha im
  na ich idealy ako odapd antify Mihaly, sion-fasista Matej DATRO Vit – gitarista kapely Rozpor a znamy
  madarsky zid Arpad Szszszszszszszszszolteszszszszszszsz ktory neznasa Slovensko , Slovakov a bielych ludi
  ale napriek tomu parazituje na Slovensku cely svoj zivot.

  To co je Magat pre holokaust, to co je Blaha pre slniecka, som ja pre liberalizmus a antifu. Do mna slniecka
  len kopu , hovorit verejne a nazivo sa boja. Vedia ze by pohoreli.
  hadat sa s nimi na internete ma najprv celkom bavilo, potom to zacalo byt fadne a dnes
  blokujem aj ja. ked pride clovek bez mena a tvare a zacne
  nieco ako ” ty vy.ebany nacek, zdochni zabijeme ta , ty kus ho.na, si
  fasista a homosexualna pi.a” – no viete, necakajte ode mna kyticu a cerveny koberec..
  Ich nenavist voci mne je nevidana lebo som prvy a jediny clovek ktory
  siahol na ich Bohov – Zomri , antifa, Stojata voda, pomohol som odpravit Progresivne
  Slovensko do vecnych lovist.

  4 – zaver.

  Katarina. dovolim si citovat vas..

  ”Pravda však aj oslobodzuje. Preto sa pripájam k Líviinej
  výzve: Overujte si všetko, čo vidíte na internete.
  Nie je to na škodu. Neverte konšpiráciám, používajte kritické
  myslenie a nečítajte si úplne všetko, lebo vám z toho raz prepne, tak ako mne (možno raz)”

  Slecna , napiste mi na planetajednoduchost@gmail.com .. vazim
  si vasu reakciu a ak vas mozem poprosit – praktizujte to co hlasate – overme
  si to co o mne vravite..skusme zivu debatu, co poviete?

  PS – kazdy jeden clovek ktory o mne hovori v negativnom zmysle ma
  legitimizuje a zaroven motivuje a posuva. Vy ste k tomu zase prispeli
  traz svojim blogom.

  Ked da fyzicky kripel Jaslovsky na webe konspiratori.sk
  hodnotenie 9.2 webu planeta jednoduchost, plynu z toho dve veci – velmi ale velmi sa boji faktov
  ktore produkujeme a dokazujeme a druha vec – robi pre mna inzerciu pre nasu stranu, zadarmo.

  PS2 – som rad aj za KB ze liberalka bloguje na webe ktory je mainstreamom oznacovany
  za neonacistov. Ani neviete ako nas vsetkych legitimizujete.

  este raz dakujem za vas nazor a budem sa dopredu tesit na email od vas

  nech sa vam dari

  DK

  @yaHemosPasado

  • 3am_thoughts
   Posted 6. mája 2020 9:42 0Likes

   Vďaka za odpoveď. Úprimne, ste ten posledný, od koho som ju čakala. Dovolím si krátku reakciu.

   1- Na tom, že si vás KB k sebe pozýva nie je absolútne nič zlé, také niečo som ani nepovedala (možno to tak len vyznelo), ale problém vidím v tom, ako som už spomenula, že KB “hlása a presadzuje” isté hodnoty, ktoré mi ná Vás tak trochu nesedia.

   2- Bola som si 100% istá, že niekto nebude súhlasiť s mojimi zdrojmi. Ale nejako konkrétne ste neuviedli ste, že by neboli pravdivé alebo že sú to bludy, takže to beriem. Išlo len o narážky na predpokladám ich prevádzkovateľov. Niekto číta Zem&Vek a magazín1 a niekto “mEjNsTríM”…

   3- Za to sa ospravedlňujem, nevedela som že “Kollar” je vaše skutočné civilné meno a nie len prezývka, ale na tom zatykači, kde bola vaša fotografia bolo ešte vaše predošlé meno. A v inom médiu ako v Kulturblogu som Vás ešte nevidela. Spomenula som, že o Vás veľa neviem. Takisto ma prekvapuje, že sa dávate do polohy, že Vám chce každý ublížiť. Nie je to tak trochu paranoja?

   4- K tým “parties”. Áno, to, čo robíte v súkromí je len a len vaša vec, ale tie fotky existujú a kolujú po internete a či chcete, či nie, niečo to o tom človeku hovorí. A neuveríte, ale ja som naozaj ešte nikdy necikala na verejnosti a nikdy som nebola opitá, alkohol som samozrejme už okúsila a sexuálny život je tiež súkromná vec, niekto sa s tým rád chvásta a niekto nie… ale to fakt musím byť extrémista, to sú len dve možnosti, buď som prasa alebo puritán?

   Fotografie som cenzurovala, pretože som vskutu “sympathetic” osoba a predstavila som si, čo keby som na nich ja, a poviem Vám, že by mi to bolo trápne, keby som to ja a objavím sa na Kulturblogu, ale ak budete veľmi chcieť, môžem to vymeniť.

   Narážala som najmä na to, že Lívia zastáva isté hodnoty, kam podľa môjho názoru určite nepatria aktivity ako prdenie do tváre a cikanie na verejnosti. Toť vše.

   To, že sa Vás nikto neodváži vyzvať do spoločnej debaty bude asi tým, že tu nežijete a že o Vás veľa ľudí nevie. Zároveň, ja nemám potrebu sa s niekým doťahovať a ešte k tomu naživo, keď som len obyčajná študentka a toto, čo práve robím je len akýmsi hobby, ktoré keby nebyť COVIDu tak neviem, či vôbec vznikne.

   Súhlasím, že komentáre typu “ty vy*ebaný nácek zdochni” nie sú konštruktívne a sú vymazávané právom.

   A posledná vec, ja som vo svojom blogu nikoho nenazvala “fašistom” alebo “židom”, snáď len seba slniečkárkou. Tak celkom som nepochopila, prečo ste tu teraz Vy tak nazývali ostatných.

   Snáď mi odpustíte, že som Vám odpovedala tu a nie na mail.

   Som rada, že som Vás posunula a motivovala, veď aj Vy mňa. Buďte šťastný a zdravý.

   Katarína.

   • Jan Ondriska
    Posted 6. mája 2020 18:30 0Likes

    Takíto ľudia ako vy, v tričkách extremistickej nenávistnej stranky Zomri, potom napádajú ľudí na ulici za iný názor. Ste ako také ovečky vytvarované liberalnym systémom, narodili ste sa už do tejto totality, nič iné nepoznáte a mylne to považujete za nejakú amerikánsku slobodu. Vy ste ale okolo slobody, slobody slova a prejavu, nezavislosti, punku ani neprešli.

 • dannyKollar
  Posted 6. mája 2020 10:52 0Likes

  Vzdy sa snazim odpisat, komunikacia je cesta.

  1. Hodnoty.. nesedia.. ktore konkretne? znova.. mate nejake realne podklady?

  2. ja Zem a Vek necitam , naozaj neviem vyjadrit svoje stanovisko.
  Dennik N kategoricky odmietam – velmi vynimocne – ale po tom co zverejnili manipulovanu fotomontaz holokaustu sa to inak neda. Aby sme videli ci pravda ci blud, skuste kliknut na toto –
  https://www.kultur-blog.sk/v-denniku-n-hasia-poziar-benzinom-alebo-ako-sami-pouzivaju-dezinformacie-skrz-najatych-profesionalov/

  3. Ospravedlnenie neprijimam , nebolo potrebne ani relevantne, ale skor – nevedeli ste
  ze je moje civilne meno? Moment, ved ste ma v tom istom odstavceku par
  riadkov dozadu nazvali presne tym mojim civilnym menom. Potom naco??

  Nepovedal som nikde ze kazdy mi chce ublizit. Chce mi ublizit antifa a vela liberalov, len za moje nazory a aktivizmus. hodne plytke od nich.

  Zatykac? Katarina, PROSIM VAS – ukazte mi zatykac s mojim menom, ale nie nejaku sukromnu FB stranku alebo nejaky photoshop-zlepenec od blazniveho deduska, ale zatykac od autorit. Verejne vam slubujem ze ak ho mate a
  ukazete mi ho , rad vam darujem 1000 euro na vase vzdelanie a blogovanie. Uplne vazne.

  4. vyborne, cize ked niekto ukradne video na ktorom sa deje nieco co mozeme pokladat za vase sukromie a roztiahne ho po internete, bude to o vas hovorit dostatocne vela na to aby sme si mohli o vas urobit obraz? bez podkladov?

  Ne, fotky uplne nehajte, nevadia mi a nechcem vam hovorit co mate a nemate , je to vas blog.

  Livia a hodnoty – ano , velmi suhlasim ale znova ako v predoslom mojom komente – videli ste mna niekde na verejnosti schvalne vystupovat ako buran?

  Debaty – nie , nie, znova len dohad. Kde ja zijem / zdrzujem sa vacsinu casu je uplne irelevantne. Na uzemi Bratislavy som velmi casto. Vie o mne malo ludi ale dost na to aby som radikalne pohol podstatnymi vecami ked ako sa vravi pride na lamanie chleba. Debat sa zucastnujem pravidelne, co som mal na mysli bolo ze ti co ma kritizuju a obvinuju ma nikdy nevedia konfrontovat, preco vedia ze by pohoreli.

  Covid, necovid – ja by som sa s vami ani nikym nedotahoval, mam az diplomaticke spravanie ked pride na vec, koniec koncov, bol som na to trenovany – v ramci mojeho zamestnania.

  Fasisti a zidia – fasistov nazyvam ludi s radikalnym spravanim ( nie nazorom ) a zidovsky povod som pouzil aby bol chapany kontrast kedze mnoho clenov antify ( hlavne ich vodca Matej DATRO Vit ) su zidovskeho povodu a maju casto az paranoje len ked sa niekde vyslovi slovicko nacionalista alebo narodovec, pritom uplne zbytocne. Nacionalisti nemusia bytostne nenavidiet zidov a vice versa.

  Ziadny problem, odpovedajte kam je vam to vhodne.

  DK

  @yaHemosPasado

  PS – na introverta az privela blogujete, len postreh.

 • Jan Ondriska
  Posted 6. mája 2020 18:31 0Likes

  Takíto ľudia ako vy, v tričkách extremistickej nenávistnej stranky Zomri, potom napádajú ľudí na ulici za iný názor. Ste ako také ovečky vytvarované liberalnym systémom, narodili ste sa už do tejto totality, nič iné nepoznáte a mylne to považujete za nejakú amerikánsku slobodu. Vy ste ale okolo slobody, slobody slova a prejavu, nezavislosti, punku ani neprešli. Ste hanbou Slovenska, hanbím sa za krajanov ako ste vy.

 • Aeneas
  Posted 7. mája 2020 9:14 0Likes

  Dobrý deň,

  sme veľmi radi, že u nás publikujete zaujímavé články. Musíme Vás poprosiť, aby ste do svojho profilu doplnili funkčnú mailovú adresu a do životopisu celé skutočné meno.

  Ďakujeme
  Kulturblog

 • Radek V
  Posted 9. decembra 2020 14:06 0Likes

  Ahoj Kataríno,

  zriadiť si blog ide len vďaka liberalizmu? To snáď nemyslíš vážne? Já měl blog před 10lety, tos ani netušila, že nějaký liberalismus existuje.
  myslím si, že je OK byť bieli, netreba tam písať že je OK byť čierny, alebo černosi to snáď niekde píšu, že je taká OK byť bieli?
  z tvojho článku je veľa cítiť fanatizmus.
  Prečo si nerobiť žarty z homosexuálov? Oni sú tabu, alebo niečo viac? Ak tak trváš na rovnosti, oni si môžu robiť srandu z hetero a je to 1: 1
  A ktomu banu – tvoji obľúbenci – PS, atď. Tie blokujú oveľa viac. Veď oni by za názor najradšej zatvárali do basy.

  • Katarína
   Posted 28. decembra 2020 14:04 0Likes

   zdravím, Radek,
   vyzerá to tak, že ste moje tvrdenie nepochopili, ja Vám to teda skúsim vysvetliť.

   Táto blogová stránka bola zriadená ľuďmi, ktorí okrem iného tvrdia, že liberalizmus je zlo. Zároveň však deklarujú, že na tomto blogu môže písať ktokoľvek čo chce, bez akejkoľvek cenzúry. Teraz si predstavte, že by sme neboli v demokracii a nebol by tu teda aj ten liberalizmus. Bola by tu totalita – napr. fašismus alebo komunizmus. Mohla by som si v tom prípade ja alebo Vy písať na nejaký blog čokoľvek čo by som chcela? — Samozrejme, že už aj pred 10-rokmi sme takúto vymoženosť mali, to máte pravdu. Vtedy tu totiž už bola tá demokracia.

   Je bezpochyby úplne v poriadku byť bielym, aj čiernym… aj zeleným. Ale nie je v poriadku mať predsudky a súdiť ľudí na základe ich vonkajších znakov… Ach, fakt Vám to musím vysvetľovať?

   Nepovedala by som, že z môjho článku cítiť fanatizmus, skôr frustráciu 😉

   Žarty si môžete robiť z koho chcete, ale v tom prípade mali by ste si vedieť urobiť srandu aj zo seba. Keď sa ale bavíme o homosexuáloch (mimochodom, patrím medzi nich), tak je to už trochu o niečom inom. To, že trváme na “rovnosti” neznamená, že si chcem robiť srandu z heterosexuálov. Myslím, že tieto veci Vám naozaj nemusím vysvetľovať. Vo svojom profile uvádzate, že ste odporca LGBT, takže asi dobre viete prečo.

   Takisto netuším, ako ste vydedukovali, že PS sú moji obľúbenci (aj ked nie ste ďaleko od pravdy), ale mňa nikdy nezablokovali, aj ked som im pisala kriticke komentáre – čo sa napríklad o SmerSD alebo ĽSNS povedať nedá. A pokiaľ viem, tak to posielanie do basy nie je za názor ale za porušovanie zákonov. Aj to by ste mohli vedieť…

   P.S. (nie progresívne slovensko) – z vášho komentára usudzujem, že ste Čech, takže kľudne môžete písať aj po česky, ja Vám budem rozumieť.

   Pekný deň.

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím