Hoaxy Milana Mazureka

Ako vyberiete z vyjadrení Milana Mazureka vetu, ktorá nie je pravdivá? Náhodným výberom. Tento milý vtip mi napadol, keď som na FB čítal pekný komentár od jednej slečny, v ktorom vyvrátila niekoľko hoaxov tohto právoplatne odsúdeného extrémistu a ex-poslanca. Milan Mazurek bol 27. 10. opäť raz na KulturBlogu a opäť raz sa tam vyjadroval s presnosťou sebe a iným hoaxerom a konšpirátorom vlastnou. Pozrime sa len na pár jeho výrokov.

M.M.: Svetová zdravotnícka organizácia 14. októbra vydala štúdiu, ktorá dáva dokopy 70 rôznych štúdií z celého sveta. Je vykonaná pod dozorom profesora Johna Ioannidisa (…)

Fakt: Naozaj existuje štúdia Dr. Ioannidisa zo 14.10.2020. Nevydala ju ale Svetová zdravotnícka organizácia, len ju uverejnila vo svojom Bulletine. Nedal dokopy ani 70 štúdii, ale 61 z pôvodne plánovaných 74 štúdií a 8 predbežných národných odhadov. Ale to je detail.

M.M.: On teraz nakoniec zistil, keď dal dokopy všetky tieto štúdie, že (…) smrtnosť je podľa neho maximálne 0,23 %.

Fakt: Nezistil, že smrtnosť je maximálne 0,23 %, ale že medián smrtnosti (IFR) v rámci 51 skúmaných krajín je 0,23%. Medián je stredná hodnota spomedzi všetkých nameraných hodnôt (zoradíte si namerané hodnoty od najnižšej po najvyššiu alebo naopak a presne v strede nájdete medián). Nie je to ani priemer, už vôbec nie maximum. Maximum podľa tej štúdie bolo 1,54%.

M.M.: Ukazuje to, že tá korona má nižšiu úmrtnosť ako chrípka.

Fakt: podľa WHO je CFR (hrubá miera smrtnosti) Covid-19 cca 2,7%. Pri chrípke je to podľa WHO 0,1%.

A zabil to vetou: „Vo Švédsku, v Bielorusku žijú normálny život a my by sme si z toho mali brať príklad.“

Vážne má pocit, že v súčasnosti ľudia v Bielorusku žijú normálny život? 😞

Štúdia je tu: https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf

Tento hoax vyvracali aj manipulatori.cz tu: https://manipulatori.cz/hoax-smrtnost-koronaviru-je…/

Aj omediach.sk tu: https://www.omediach.com/…/19215-who-netvrdi-ze…

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

5 Comments

 • Mates
  Posted 3. novembra 2020 14:48 0Likes

  Skqvela praca princezna. Preco tratis cas tu na tomto dobrymi ludmi zabudnutom mieste ak by si mohol bojovat proti dezinformaciam a hoaxom priamo z centra moci?

  V Bruseli je pre Teba urcite pripravene dobre miestecko: sluzobny byt, 7 000 euro netto, sekretarka, sofer… a samozrejme ochranka. Lebo si sice daleko najodvaznejsi alfasamec siroko daleko, ale Tvoja strata by bola tak bolestiva pre Slovensko, Europu a svet, ze riskovat neprichadza do uvahy.

  Ja velmi dobre rozumiem, ze nie je lahke si najst cas ked Ti pred dverami caka rada zlozena z diesiatok nadhernych zenskych, ktore maju potrebu skrizit svoje geny s Tvojimi, ale skus o tom porozmyslat.

  Je Ta skoda na Slovensku, davno si ho prerastol.

 • Ander Kixa
  Posted 4. novembra 2020 11:07 0Likes

  A teraz si toto pozorne prečítaj ty nevychovaný položid:
  To, či si položid, nie je podstatné, lebo presne si možno 5/12-no žid, alebo 9/13-no žid. Podstatné je, že si úhlavný nepriateľ bielych Európanov a robíš všetko pre to, aby si škodil tým, ktorí sa zasadzujú o záchranu našej bielej civilizácie. Nie je podstatné ani to, či to robíš zámerne za odmenu od niektorej protibelošskej mimovládky, alebo zadarmo z vlastnej iniciatívy, alebo ti tak käže talmud, či nejaký pošahaný starší člen rodiny, či vašej komunity pošahaných. Počíta sa len výsledok tvojej “práce”.
  A teraz k tvojmu tragicko-smiešnemu elaborátu: počet mŕtvych “na covid” je umelo nadsadený a to vedia už aj čistí 100%-ní nežidia. Reálna smrtnosť na covid je skutočne nižšia ako na chrípku. Môžeš sa s číslami hrať koľko chceš a chytať v návale zlosti z nedostatku argumentov Mazureka za slovo, tu sa nejedná o žiadnu pandémiu, ale o umelo vyvolanú krízu. Aj toto už vie stále viac nežidov. A vy klamári, podvodníci, vrahovia a falšovatelia peňazí neujdete spravoflivému hnevu tých, ktorých klamete a chcete zotročiť.

 • Radek V
  Posted 9. decembra 2020 0:02 0Likes

  síce ťa nepoznám, ale ten opis čo máš pri sebe v profile nebude asi ďaleko od pravdy.
  už sa teším na ďalší tvoj príspevok, kde budeš nachytávat MM
  PS: to ako flagrantne klamú ostatní politici tí nevadí?

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím