Dobrovoľne povinné testovanie…čo si o tom myslím ja?

Od 30. októbra do nedele 1. novembra 2020, čo je piatok až nedeľa prebieha na Slovensku prvé celoplošné testovanie obyvateľstva. Testovanie by malo byť dobrovoľné.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako veľmi je to testovanie dobrovoľné……

Zo začiatku, keď začala vláda rozprávať o tom, ako bude celoplošne (dobrovoľne) testovať, veľmi veľa ľudí s týmto nesúhlasilo a bol k tomuto celému viditeľný odpor. Veď testovanie je predsa dobrovoľné a môžem ostať 10 dní v karanténe bez nejakej ujmy, napríklad na financiách. Na Facebooku či na Instagrame kolovali o tomto rôzne statusy a komentáre.

Po určitom čase aj vláda spozornela a zistili, že na testy im asi veľmi veľa ľudí nepríde. Začal sa veľký šum o tom, ako by nahnali celé Slovensko na testovanie. Netrebalo veľmi veľa a prišlo sa na jeden skvelý a úžasný spôsob. Človek ktorý sa nedá otestovať, bude musieť byť 10 dní v karanténe. To je logické. Ale za tých 10 dní si musí odvody hradiť sám a dokonca môže prísť o zamestnanie. Mnoho ľudí, ktorých poznám sa dali otestovať len a len pre tieto dôvody. To znamená, že boli k tomu prakticky donútený ako väčšina Slovenska. 90% obyvateľstva podstupuje testovanie len zo strachu.

Uvediem jeden príklad:                                                                                                                                                                                                                                        Pred pár dňami mojej mame volali z práce a položili jej otázku či sa zúčastní ,,dobrovoľného testovania.” Odpoveď mojej mamy bola jednoznačne: ,,Nie!”                                                                                                                                                                                                                                                                       Na toto jej koordinátorka odpovedala, citujem: ,, Od pondelka máš 10 dní absenciu, máš okamžitú výpoveď, príď si po papiere do kancelárie!!!”           Moja mama sa ohradila tým, že má ešte 19 dní dovolenky, na čo jej koordinátorka odpovedala, ďalej citujem: ,,Mňa tvoja dovolenka nezaujíma, máš okamžitú výpoveď!!!”

Keďže mama dostala silný zápal ucha a má vypísanú marodku, výpovedi sa zatiaľ vyhla. Ale čo bude potom???

Človek, ktorý má rodinu, deti, prácu sa musí dať otestovať, pretože to nariadil nejaký chorý človek. Len aby o toto čo má a čo budoval dlhé roky behom pár minút neprišiel. Toto je to ,,dobrovoľné testovanie??”   Toto je spravodlivosť na Slovensku??

                             

 

Nerozumiem, na čo je dobré toto celoplošné testovanie. Veď výsledok toho testu bude platný len  v moment ako ho dostanem. Predsa nakaziť sa môžem už vtedy, keď budem vychádzať z testovacej miestnosti. Navyše tieto antigénové testy majú presnosť menej ako 70%. Prečo bolo zakázané robiť všetky iné testy okrem antigénových? Keď aj dostanem do rúk ten papierik že som negatívna alebo pozitívna, nikto nemá právo mi pozerať do mojich zdravotných záznamov a ja nie som povinná ich so sebou nosiť.

Na Slovensku sa nachádza niekoľko tisícok odberných miest. Odbery môžu robiť len lekári, zdravotníci, študenti medicíny alebo ľudia ktorý sú oprávnený vykonávať výter z nosohltana. Dobrovoľníci ktorí vykonávajú výtery boli viackrát vyzvaní od bežných občanov, aby sa preukázali potvrdením, že môžu vykonávať tento úkon. Na výzvy neboli žiadne reakcie….

Všetci sa  máme teda podľa vlády otestovať. Ak sa dám otestovať a budem pozitívna, som 10 dní v karanténe. Ak sa nedám otestovať, som 10 dní v karanténe. Ak sa dám testovať a budem negatívna, mala by som ostať v karanténe, lebo výsledok nie je 100 percentný. Nie je to už trošku choré? 🙂

Ja osobne som sa testovať nedala a ani sa nemienim dať otestovať. Nebudem podporovať tieto choré nariadenia, ktoré ani nie sú právoplatné. To, že sa testov nezúčastním, som napísala aj do jednej nemenovanej skupiny. Reakcie zaskočili aj mňa samotnú. Nedostali sa mi žiadne rozumné argumenty, len samé vulgarizmy na moju osobu. Veď testovanie je predsa dobrovoľné a je na mne či sa ho zúčastním, alebo nie. Toto má byť tá tolerancia a demokracia ak som tomu správne pochopila 😀

     

                       

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím