Čo mi imponuje na pani prezidentke Čaputovej

  Viete, v prvom rade slušnosť. Je to dáma s veľkým D. Na nikoho neútočí a nikoho neuráža, aj keď na ňu sa valia tony urážok a hanlivých pomenovaní z každej strany. Od bežných ľudí to ešte dokážem pochopiť, ale nedokážem to pochopiť, ak to robia ľudia verejne činní alebo iní politici a poslancovia (viď Fico, expert Blaha, alebo kapitán). Je to naozaj úbohé a niečo to hovorí o morálke a vychovanosti poslanca, ak sa hanlivo až urážajúco vyjadruje o prezidentke, alebo o akomkoľvek inom ústavnom činiteľovi či poslancovi. A ona je navyše žena. Myslím si, že si zasluhuje vyššiu mieru rešpektu a úcty, než keby bol na jej mieste muž.

(ak náhodou niekde na FB vyhrabete nejaké moje staré komentáre, v ktorých som sa o nej aj ja nevyjadroval práve najpriaznivejšie, k tomu poviem len toľko, že to bolo vtedy a teraz je teraz. Jednoducho, jej charakter a vystupovanie ma presvedčili, aby som zmenil názor).

  Zuzanu Čaputovú som nevolil, ale ak sa nabudúce nebodaj rozhodne znova kandidovať, tak ju asi budem voliť. Vniesla do prezidentského úradu slušnosť a akýsi pokoj. Je to príjemné osvieženie po tom, čo tu bolo. Mali sme za prezidenta daňového a pozemkového podvodníka, ktorý všetkých klamal a každému sa vysmieval do ksichtu. To bol ten najfalošnejší z falošných. Vyhlasoval, že po odchode z prezidentského úradu nevstúpi do politiky a predsa vstúpil. Je to taký istý klamár ako Bugár. Absolútne si nevážil SR a jej občanov. No a ešte pred ním sme tu mali dyslektika, ktorý si očividne lúbil vypiť ako jeho český kolega Zeman.

  Ale prezidentka Čaputová je iná. Je slušná, má excelentný prejav, je vzdelaná a váži si SR a jej občanov. Mňa o tom presvedčila vrámci svojho doterajšieho vystupovania. Úprimne, hneď po jej zvolení som očakával akúsi nepripravenosť, neskúsenosť, neistotu, prešľapy, faux pa, ale nič také som nevidel. Má na to, aby bola výbornou prezidentkou. Môžete s ňou nesúhlasiť, s jej názormi a možno vystupovaním, ale urážať ju pomenovaniami „pani pezinská skládka“ ako to robí Fico, alebo ako neustále počúvam od Ľuba Huďa , že „bop barbie“, tak to je si myslím pod úroveň.

  Iste, nájdu sa v jej rozhodovaní veci, s ktorými nesúhlasím, napr. milosť pre chlapca, ktorý zavraždil svojho otca (osobne si myslím, že mladému chalanovi by prospelo, keby si chvíľu posedel v base a naozaj sa zamyslel nad tým, čo spravil; vražda vždy ostane len vraždou a aj tu môže ďakovať Bohu za to, že máme za prezidentku ženu, matku, a nie nejakého pijana alebo dyslektika) alebo jej postoj resp. názor k Istanbulskému dohovoru. Ale sú to jej názory, má na ne právo a nesnaží sa ich pretláčať silou. Naopak, vedie k dialógu. K slušnému dialógu. A tú slušnosť budem opakovať a zdôrazňovať.

  Vo svete nám takú prezidentku môžu len závidieť. Pracujem a kamarátim sa s Poliakmi už nejaký ten čas, od kedy žijem v Nemecku, takže viem si veľmi dobre utvoriť predstavu o tom, aké to je tam, v ich politickej kultúre, aspoň teda z ich rozprávania. A verte mi, že by brali Čaputovú všetkými desiatimi. Dokonca aj tú našu vládu nepodarenú by brali. Takže, niekedy by sme sa mali naozaj zamyslieť a uvedomiť si, čo máme a byť za to vďační.

  Myslím, že to bolo 5.6.2020, keď vystúpila v parlamente so správou o stave republiky. Bol to jeden krásny a kultivovaný prejav, ktorý sa snažil vyzdvihnúť všetko dobré, aj napriek týmto ťažkým časom, a nikoho neponižoval ani neurážal. Vyzdvihovala úspešnosť Slovenska aj v týchto ťažkých časoch a nepolarizovala spoločnosť (ani v tomto vystúpení ani nikdy predtým).

  Ona je veľmi inteligentná a preto vie, že z jej pozície by to aj bolo smiešne, trápne a tiež úbohé, aby niekoho ona ponižovala či urážala. Nie, ona sa na túto hru, na tento level ultra-konzervatívcov, fašistov a komunistov nezníži. A v tomto mi inak strašne pripomína V. Putina. Je to paradox, ale ja vo forme ich komunikácie vidím prieniky a podobnosti. Ani on to nerobí. Aj on si drží distanc a svoju úroveň, aj keď sa naňho valia urážky z každej strany.

  Je jasné, že prezidentka uznáva a vyzdvihuje EÚ, že je viac liberálne orientovaná než konzervatívne, ale nemyslím si napríklad, žeby bola schopná nazvať Putina vrahom alebo zlodejom (podobne nenazvala ani Fica ani nikoho iného), či nejako výrazne odsudzovať súčasné smerovanie ruskej politiky. Práve naopak. Myslím si, že s Putinom a aj s inými hlavami štátov z východnej časti sveta by dokázala slušne a konštruktívne debatovať, dopĺňať sa navzájom a hľadať riešenia.

  A na záver, aby to niektorí ľudia pochopili – nezastávam sa prezidentky nejako cielene ani z nej nechcem robiť žiadnu matku Terezu… Proste mi je sympatická jej osoba a zmenil som na ňu svoj názor (aj po vypočutí si jej správy o stave republiky) a chcem sa o to jednoducho podeliť s ostatnými čitateľmi tohto blogu, aby sa aj oni trochu zamysleli. V prvom rade nad tým, čo tu celý čas opakujem. SLUŠNOSŤ. Od čias Schustera (kedy to bolo naposledy) sa do prezidentského paláca a úradu vrátila slušnosť. A zároveň aj krása 😊

  Môžete mať na ňu iný názor, aj ho neskôr zmeniť, veď sme len ľudia, môžete ma teraz nálepkovať, že som tiež len ďalší liberál alebo neviem čo, môžete si robiť srandu z tohto blogu, ale majte na pamäti, že prezidentka sa na túto hru urážok a hanlivých pomenovaní nikdy nezníži. O tom som stopercente presvedčený a pokojne by som na to stavil celý svoj mesačný plat.

  Verím tomu, že ku koncu volebného obdobia bude mať ešte väčšiu podporu, než akú má teraz.

  Dôverujem jej osobe aj jej slovám a želám jej len to najlepšie do prezidentského úradu a do života (veď napokon, onedlho bude mať aj narodeniny).

 

Zdroj titulného obrázku: https://spectator.sme.sk/c/22086171/zuzana-caputova-is-the-new-slovak-president.html

About Author

9 Comments

 • Ander Kixa
  Posted 9. júna 2020 8:26 0Likes

  Ty poslancovia. Douč sa slovenský jazyk.
  Že prečo sa o nej PRÁVOM hanlivo vyjadrujú?
  Je advokátka podvodom
  O kauze pezinskej skládky klamala
  Za prezidentku bola zvolená podvodom
  Ak toto nestačí, tak utekaj k očnému, ušnému a psychológovi.

 • Davidés
  Posted 9. júna 2020 9:12 0Likes

  Chcel som až v závere, ale inak díky na úvod, že mi robíš takú reklamu, bratku. Fakt , vážim si to od niekoho s dvojciferným IQ 😉

  Podvodom funguješ ty aj tvoj falošný profil na tejto stránke. Ale inak, ty ma musíš strašne milovať, pocúvaj. Od teraz každý svoj blog budem venovať tebe, aby si si na ňom mohol spraviť dobre aj nedobre, ty úchyl. Ty a tebe podobní blbečkovia, najskôr nezamestnaní východniari, našej pani prezidentke nesiahajú ani po členky. Normálne ľutujem Dávida, Janka aj Líviu, že trpia takýchto degenerátov na tejto stránke…

 • Janko_B
  Posted 11. júna 2020 17:02 0Likes

  Dovolim si nesuhlasit. Ako prezidentka je slaba, nevyrazna, skor cajickova, ako kavova. Viac jej zalezi na PR a pocitoch, ako na faktoch, no pritom nie je vobec nejaka „cista“. Nevahala ani chvilu, ked mohla dohodit biznis kamosovi na vysvietenie prezidentskeho palaca „duhovymi farbami“ za premrstenu cenu, na ktoru sme sa skladali my vsetci. Nevysvetlila preco vozi so sebou na statnych letoch rodinu a kamaratov (media, samozrejme toto neriesia, hoci by mali). Jej minulost je pospinena pracou pre Sorosa a je uz uplne jedno, co prenho robila.

  Suhlasim, ze ma dobry image v mediach (ale tu sa ani velmi snazit nemusi, kedze tie su vo vacsine zaujate na jednu stranu), ale ako statnik je cajickova, nema vlastne postoje, ani nazory, skor sa snazi hrat na vsetky strany. Pre mna osobne bol najviac „prezidentsky“ Michal Kovac, ktory sa napriek vsetkym chybam dokazal vymanit spod vplyvu strany, kde kedysi patril a stal sa asi najvyraznejsou postavou u nas proti Meciarizmu. Neocakavam, zeby Caputova planovala, alebo vobec chcela sa nejako odpojit od Sorosovych ludi, ktori ju tam dostali a bude do konca svojho obdobia pokracovat tak, ako doteraz.

 • Davidés
  Posted 12. júna 2020 11:29 0Likes

  Kováč a postava proti mečiarizmu? Tu skôr verím Mečiarovi že Kováč lúbil peniaze a Mečiar ho už nevedel vystáť. A jeho nepodareny synator takisto. Môže byť rád že sa zašil na Taiwane.

  A prečo by práca pre Soroša mala znamenať že ma niekto pošpinenú minulosť? Ach ten Soroš… pred cca 5-6 rokmi nikto nevedel že nejaký Soroš vôbec existuje. Uznavam ze používa svoje $$$ na financovanie politickych zmien v rôznych krajinach podľa toho ako mu to finančne pasuje, v tomto a v investovaní ma naozaj talent,ale na druhej strane je aj filantrop a pomáha ľuďom. A nie je to skôr chyba jednotlivých vlád, že mu to dovolia?

 • yxcvbnm
  Posted 12. júna 2020 18:29 0Likes

  bratku ty mas 26 rokov a si plesatejsi ako kiska chod sa strcit to tej captavej vaginy

Leave a comment