Čo by možno kompetentní mohli počas “tretej vlny” robiť inak?

Namiesto nezmyselných hromadných testovaní, likvidovania ekonomiky, neustáleho strašenia, ničenia psychického zdravia a rôznych foriem nátlaku na očkovanie skúsiť zvážiť (okrem iných) aj tieto body.
– distribúcia vitamínových balíčkov aj s informáciami o odporúčanom dávkovaní, taktiež s odporúčaním, po akom čase vitamíny vysadiť, informácie o potravinových či iných zdrojoch týchto telu prospešných látok
– preplácanie (aspoň čiastočné, napr. úľavou zo zdravotného poistenia) “zdravých” potravín ohrozeným skupinám
– v odvetviach, ktoré to dovoľujú možnosť izolácie, flexibilnej pracovnej doby, home office, dištančného vzdelávania či (ne)plateného voľna z dôvodu podozrenia zo styku s chorým, alebo pri príznakoch s nepotvrdeným covidom/ inou infekčnou chorobou..
– miesto neustáleho strašenia a vyvolávania paniky z hromady mŕtvych dbať na psychické zdravie, najmä zo strany médií a zo strany politikov (tento bod už teraz nespĺňajú..)
– motivácia k pohybu a zdravému životnému štýlu – reklamná kampaň, letáky, relácie v televízii
– forma kompenzácie za schudnutie z obezity a podobne
– nezamestnaných ľudí na ÚPSVAR využiť na dodávanie potravín chorým a dôchodcom, namiesto nezmyselných hodín vyhradených pre dôchodcov v obchodoch
– ak zatvárať obchody v zlej situácii tak veľké (typu Tesco, Kaufland…), a to najmä z dôvodu množstva ľudí, ktorí sa tam premelú denne, malé obchodíky, ktoré vlastnia “malí” súkromníci a naraz sa do nich vojde iba pár ľudí nelynčovať!
– dobrovoľné testy a dobrovoľné vakcíny hradené štátom
– nezatvárať reštaurácie, kostoly, fitness centrá, plavárne, nerušiť športové podujatia, nenútiť na nich rúška, greenpassy, očkovanie či testy!
– nie rúška/ respirátory v exteriéri!
– zariadiť vo verejnoprávnych médiách vyváženú a pravidelnú diskusiu ODBORNÍKOV, naprieč názorovým spektrom o covide, vakcínach, prevencii, opatreniach, imunite, životnom štýle..
Ak máte niečo iné, respektíve s niečim nesúhlasíte, alebo by ste niečo pozmenili, komentujte pod príspevkom.
Ak chcete, aby sa to dostalo k čo najviac ľuďom, tak zdieľajte alebo zasielajte kompetentným aj s odkazom na tento link. Budem rád za konštruktívnu diskusiu.
Neslušné príspevky z akejkoľvek názorovej strany budem mazať.
P.S – Nie som odborník (napr. lekár, imunológ, virológ). Toto je iba môj názor založený na viac ako rok a pol trvajúcej existencii v covidovej dobe a sledovaní situácie okolo mňa, respektíve v médiách.
Odkaz na môj TG kanál:

https://t.me/joinchat/VVj_qqcxe7zz2s1O

Text pôvodne vyšiel ako status na mojej Facebookovej stránke

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím