Budú si môcť nezaočkovaní a neotestovaní kúpiť v čiernych okresoch ošatenie na zimu?

 

Ak ste nezaočkovaný a neotestovaný v čiernom okrese, možno si tak ľahko nekúpite bundu ani topánky na zimu. Podľa covid automatu by vám mal byť povolený iba vstup do prevádzok s predajom nevyhnutných potrieb – potraviny, drogérie, lekárne atď. Všetko samozrejme závisí od dodržiavania týchto nezmyselných a už aj život ohrozujúcich opatrení samotnými prevádzkami.

Ak to preexponujem: Kompetentným je asi jedno, že umrznete, alebo v lepšom prípade prechladnete či chytíte zápal pľúc na následky vystavenia organizmu nízkym teplotám a vlhkosti. Musíte sa očkovať alebo testovať, inak ste von z hry! Alebo dostaň covid a prekonaj ho, čo ti zase potvrdí iba test.

Iba pripomeniem, že pred pár dňami zomrelo dieťa z osady potom, čo ho lekárka neošetrila, lebo matka nebola zaočkovaná.

Ešte stále tu ide o vírus a o záchranu a životov ľudí? Išlo vôbec niekedy?

Snáď sa kompetentní rozhodnú tento nezmysel zmeniť alebo aspoň medzi nevyhnutné obchody zaradia aj prevádzky, v ktorých sa predáva ošatenie na zimu.

P.S Zajtra očakávajte článok s reálnym svedectvom o praxi v košickej Starej nemocnici. Ako sú pre (neochotný) personál dôležitejšie covid opatrenia a ich dodržiavanie než zdravie pacientov.

Text bol pôvodne publikovaný ako status na mojej facebookovej stránke.

 

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím