17. november- protest proti vláde Igora Matoviča

17. 11. Dátum, ktorý je v kalendári vyznačený červenou farbou. Deň boja za slobodu a demokraciu…..v tento deň sa konalo mnoho spomienok, ale aj jeden z najväčších protestov na Slovensku. Protest proti vláde Igora Matoviča. Mnohé denníky a médiá už o tomto spravili svoje články a reportáže,…..ale to čo nepovedali je pravda.

Napríklad: Skupina na Instagrame informuje svojich fanúšikov ako sa desiatky extrémistov stretli, aby vytvorili hákový kríž zo sviečok……

Fotka, ktorá koluje internetom. Chlapci zo Zomri a ten ,,slušný chlapec” Marek Mach spolu s Mladí proti fašizmu už nevedeli čo by našli na tento protest… Pokojne toto mohli vytvoriť chlapci z Antify, (ktorý mimochodom na proteste boli tiež) aby slušným občanom, ktorí sa protestu nezúčastnili urobili mylnú predstavu o tom, ako to na proteste vyzeralo a za čo sa na proteste bojovalo. Dôkazy o tom že to spravili slušní protestujúci ľudia nie sú žiadne….

Vo vlakoch ktoré išli do Bratislavy sa celý čas premávala polícia a v jednom vlaku bolo približne 6 policajtov. Protestu som sa zúčastnila aj ja. Akonáhle sme vystúpili z vlaku všade boli policajti. Od niektorých ľudí si pýtali občianske preukazy, aby zistili či nie sú medzi hľadanými osobami. Pred vlakovou stanicou sa zhromaždili davy ľudí, ktorý potom spoločne a hrdo kráčali pred Úrad vlády, kde na nich už čakali ťažkoodenci a kovové zábrany. Policajti ktorí tu zasahovali nevyzerali veľmi skúsene a asi 50% z nich tvorili mladé dievčatá. Pred Úradom vlády dokonca zasahovala polícia a to bezdôvodne. Rozrušený policajný veliteľ, ktorý mával rukami do všetkých strán, dal rozkaz strieľať. Policajti začali strieľať a gumové projektily trafili pár ľudí, aj mladého chlapca rovno do hlavy.  Chlapca museli do nemocnice odviezť účastníci protestu.

Odkaz na video:  https://www.facebook.com/100000814567709/videos/3527098447327273/

 

Protest na Hodžovom námestí sa začínal o 16:00. Ešte sa len pripravovalo ozvučenie a polícia opäť bezdôvodne zasiahla. Poslanec národnej rady Andrej Medvecký bol surovo napadnutý, zbitý a odvlečený políciou. Po tomto zásahu skončil poslanec v nemocnici, kde mu potvrdili otras mozgu. Video od portálu Kulturblog.sk:

Na proteste pred Prezidentským palácom rečnilo veľa skvelých politikov a rečníkov, medzi nimi aj predstavitelia  Ľudovej strany Naše Slovensko. Milan Uhrík, Milan Mazurek, ale aj predseda strany Marián Kotleba, ktorý po svojom príhovore vyzval všetkých ľudí, aby sme sa išli spoločne prejsť pred Národnú radu. Pred Národnou radou sa zhromaždilo okolo 20 000 nespokojných občanov Slovenska. Rečnenia sa ujali poslanci národnej rady za ĽSNS. Medzi nimi aj známy vlastenecký spevák Ondrej Ďurica, no prehovoril aj jeden zo zástupcov protestujúcich.

Pokojná demonštrácia pokračovala tým, že sme spoločne vyzývali políciu, aby prepustila Andreja Medveckého. Polícia nemusela nijak zasahovať proti slušným občanom. Pokojne sme počkali, kým polícia prepustila Andreja Medveckého a on prišiel medzi nás živý a zdravý. Potom sme sa v pokoji rozišli a týmto náš protest skončil.

Na mnohých Facebookových stránkach, napríklad na stránke polície sa objavila fotografia, ako bol surovo napadnutý príslušník polície. No neviem, ale toto video vypovedá o niečom inom. Takéto herecké výkony patria ak tak do divadla a nie sem….. 🙂

Protest v Bratislave nebol jediný ktorý sa 17.11 konal. Ľudia ktorí nemohli prísť do Bratislavy, vyšli do ulíc svojich miest. Košice, Žilina, Poprad, Trnava a iné mestá sa tiež postavili na odpor a bez strachu ľudia vyšli zo svojich domovov vyjadriť svoj názor.                                                

       

Slušných ľudí ktorí vďaka tejto chorej vláde prišli o zamestnanie, domovy či zdravie, tak týchto ľudí pán Jaroslav Naď nazval opicami, bitkármi, extrémistami a psychopatmi.

                           

 

A nielen on……

Marek Mach a jeho Mladí proti fašizmu….inak Mladí proti zdravému rozumu sa opäť vyjadrili k situácii. Ako vždy ,,vecne a pravdivo. ”

Bez akýchkoľvek dôkazov a rozumu vedia len urážať slušných ľudí. Veď predsa nikto iný, len liberáli majú pravdu nie? A ak má ktokoľvek iný názor ako oni, už je fašista, extrémista či nacista.

Naozaj? Ja si ako psychopat či opica neprídem…..vláda si z nás robí posmech a teší sa z toho, keď nás môže takto utláčať. Pýtam sa dokedy??? Dokedy slovenský národ vydrží tento útlak a kedy skončí táto chorá vláda?

 

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnili tohto protestu. Je vidieť že sa vieme postaviť proti tyranii tejto chorej vlády a že ľudia na Slovensku ešte stále majú zdravý rozum. Budeme bojovať naďalej, kým táto vláda nepadne a na Slovensku nebude opäť pokoj.

Už Slovensko vstáva, putá si strháva!!!!

Poukázaním ľubovoľnej sumy na náš účet pomôžete zlepšovať našu prácu a zvyšovať náš dosah.
Ďakujeme.

IBAN: SK62 0200 0000 0041 9025 5853

About Author

0 Comment

Leave a comment

Prevádzkovateľ OZ Kulturblog, Starý trh 51, Kežmarok, kontakt redakcia@kulturblog.sk, telefón: 0951377803. Používa súbory cookies na prispôsobenie obsahu reklám a funkcie sociálnych médií a analýzu návštevnosti. Informácie o vašom používaní našej stránky zdieľame aj s našimi partnermi v oblasti sociálnych médií, reklamy a analýzy.

Súhlasím